2024 Subaru Impreza resmen tanıtıldı: sedan ve manuel vitesli versiyonlara elveda!

Altıncı nesil Impreza Los Angeles Otomobil Fuarında tanıtıldı!

0
558

Subaru Impreza birçok otomobil severin aklında Colin McRae ile özdeşleşmiş, performanslı bir Japon otomobili. Ancak Impreza aslında sadece performans odaklı bir ralli otomobilinin yol versiyonundan daha fazlası.

Bildiğiniz üzere bu hafta Los Angeles Otomobil fuarı vardı. Subaru’da fuarı fırsat bilerek yeni Impreza’nın örtüsünü kaldırdı. İşte karşınızda 2024 Subaru Impreza!

İlk nesli 1992’de üretilen model şu an altıncı nesliyle karşımızda. 3 farklı donanım seçeneğiyle tanıtılan Impreza’nın motor gücü de seçilen donanım seviyesine göre değişiyor. O zaman gelin beraber yeni nesil Impreza’ya bir göz atalım!

 

Otomobilin genel hatlarına baktığımızda, son dönemlerde daha yalın tasarım dili kullanan Japon otomobil üreticilerin arasına Subaru’nunda katıldığını görüyoruz. Açıkçası otomobilin tasarımı yalın durduğu kadar oldukça şık.

Peki iç mekanda işler nasıl?

Altıncı nesil Subaru Impreza, 25 yıl sonra yeniden “RS” ekiyle birlikte satılıyor. Base, Sport ve RS donanım seçenekleriyle sahip olan otomobilde Sport ve RS versiyonla birlikte gelen dikey formda bir bilgi – eğlence sistemi bulunuyor. 11.6 inç boyutunda olan bu sistem de Apple CarPlay ve Android Auto desteği de bulunuyor.

Merak ettiğimiz asıl şey: Kaput altı.

Base ve Sport donanım seviyelerinde 153 PS ve 197 Nm tork üretebilen 2.0 litrelik Boxer motorla donatılan otomobil, daha sportif bir seçenek olan RS versiyonunda 2.5 litre hacminde 183 PS ve 241 Nm tork değerlerine sahip şekilde müşterilere sunulacak.

Tipik bir Japon klasiği: CVT

Subaru’nun Lineartronic CVT adını verdiği sistem tüm donanım seçeneklerinde standart olarak sunuluyor. Kısaca CVT, altıncı nesil Impreza modelinin kaderi. Bunun dışında dört tekerden çekişte aynı şekilde tüm donanımlarda standart olarak sunuluyor.

 

Siz yeni Subaru Impreza’yı nasıl buldunuz?