Oyun simülatörü ile gerçek sürüş hissi mümkün mü?

Bir çok otomobil ve oyun meraklısının evinde veya arkadaşında titreşimli direksiyon ve pedal takımı ile yarış oyunu oynamışlığı vardır. Hatta bunun da ötesine geçip oyun salonlarında kabinli oyunları bile sıkça oynayan bu işin hastaları bile çoktur. Tanıtacağımız oyun makinası ise bahsettiklerimizin belki de 20 yıl ötesinde bulunuyor.

Force Dynamics firmasının ürettiği 401CR modeli, oyun ile senkronize bir şekilde çalışıyor ve direksiyon hareketlerini ve yolun durumunu pistonlar vasıtasıyla sürücüye aynen yansıtıyor. 2g gücünde anlık hızlanma hissi sayesinde sürüş deneyimi büyük bir gerçeklilikle yaşatılabiliyor. Cihazın toplam ağırlığı 635kg iken sadece yere bağlı olan kısım yaklaşık olarak 272kg ağırlığa sahip. 
Cihaz ile sadece otomobil oyunları değil, ayrıca uçak ve çeşitli taşıt oyunları da oynanabiliyor. 100.000dolar olan fiyatı ise A.B.D şartlarında süper sport bir otomobil alacak kadar yüksek. Sanıyoruz bu cihazı Ferrari ve Lamborghini’si olan ve dev bir evde oturan az sayıda şanslı insan alabilecek ve eşsiz deneyimi yaşayabilecektir. 
FORCE DYNAMICS 401CR CİHAZ TANITIM


DIRT RALLY OYUNU
GTA V OYUNU
ASSETTO CORSA OYUNU
Facebook Comments