Makyajlı – Makyajsız BMW 1 Serisi Karşılaştırması (M Spor Paket)

 

BMW, E90 kasa 3 Serisi’nde sonra ilk kez F20 kasa 1 Serisi’nde bu kadar detaylı bir makyaj operasyonu gerçekleştirdi.
Karşılaştırma resimlerinde üst kısımda mevcut 1 Serisi, alt kısımda ise makyajlı 1 Serisi gösterilmiştir.

Daha fazla makyajlı BMW 1 Serisi fotoğrafı için tıklayınız

BMW Yenilikleri, Testleri, Konseptleri, Klasikleri için tıklayınız

  • Motorlar
Mevcut kasada PSA (Peugeot-Citroen) grubu ile birlikte geliştirilen 1600cc 4 silindirli benzinli ve dizel motorlar kullanılıyordu. Bu motorlar makyajlı kasada da bulunacak ancak model numaralarında değişiklik olması muhtemek görünüyor. Ancak en büyük yenilik Mini ve BMW 2 Serisi Active Tourer modellerinde de kullanılan 1500cc 3 silindirli benzinli ve dizel motorları olacak. Her iki motorda 8 ileri otomatik şanzuman ile beraber sunulacak. Bu sayede daha önceden dizel seçeneğindeki otomatik eksikliği giderilmiş olacak. Ayrıca bu motorlar yerine geçeceği motorlara göre %10 civarında daha tasarruflu olacak. 
Türkiye’de satılması muhtemel motorlar ise şu şekilde;
116d – 1500cc 3 silindirli dizel – 116hp
116i –  1500cc 3 silindirli benzinli – 109hp
118i –  1600cc 4 silindirli benzinli – 136hp

120i –  1600cc 4 silindirli benzinli – 177hp

  • Aracın Önden Görünümü

Oldukça eleştirilen ön kısım kapsamlı bir şekilde makyajlanmış. Böbrek biraz daha derinleşmiş ve daha belirgin ve keskin bir hale gelmiş. Far grubu ise inceltilere çok daha çekici bir görünüm elde edilmiş. Tampon ise daha modern ve spor bir görüntüye kavuşmuş. 

  • Aracın Arkadan Görünümü

Daha önceden diktörtgen formundaki stop lambası grubu L formunu almış ve biraz incelmiş. İç aydınlatmalar da belirgin hale getirilmiş. Plakalık biraz daha üst kısıma taşınmış. Önceki görünüm VW Polo’yu andırırken yeni görünüm ile bu benzerlik yok edilmiş.

  • Kokpit
Aracın dışında yapılan kapsamlı makyajı aracın içerisinde görmek mümkün değil. Sadece bazı kozmetik değişiklikler yapılmış.Havalandırma üfleçlerinin kenarlarına metal görünümlü trimler eklenmiş. Ayrıca kumanda düğmeleri etrafındaki mat plastik görünüm piano siyahı parlak kaplama ile değiştirilerek daha kaliteli bir görünüm elde edilmiş.

Facebook Comments