BMW M4 GTS Göz Kamaştırıyor

BMW’nin M4 modeli performansı ve sportifliğiyle herkesin gönlünde taht kurmuş bir modeldir. Ancak iyinin de iyisi var sözünü doğrularcasına BMW yeni bir M4 modeli olan GTS versiyonunu hazırlıyor. Gerçeğe çok ama çok yakın bir konsept olan modelde kullanılan mat füme gövde rengi, parlak siyah böbrek ve diğer parlak siyah detaylar gerçekten çok sportif bir görünüme sahip. 

Bu renklerle kontrast oluşturan turuncu detaylarda oldukça dikkat çekici. Geçmişteki sportif BMW modellerini anımsatan efsanevi cross-spoked (çapraz desenli) jantlar da gerçekten çok şık duruyor. Bu jantlardan önlerde 19 inch çapında arkalarda ise 20 inch çapında olanlar tercih edilmiş.
Aracın ön farları ve arka stop lambalarında OLED aydınlatmalar kullanılmış. Bu aydınlatmalar BMW’nin elektrikli süper arabası i8’de de kullanılıyor.
Mevcut M4 ile aynı motor kullanılsa da çok özel bir su püskürtme sistemi sayesinde performans da ciddi bir artış meydana geliyor. Bu teknoloji daha yüksek sıkıştırma ve daha erken yakıt püskürtmesi sağlıyor ve BMW M4 MotoGP Safety Car’da kullanılıyor.

Facebook Comments