Toyota Land Cruiser Makyajlandı

Geçtiğimiz hafta Lexus LX 570 modelinin makyajlanmasından sonra kardeşi Toyota Land Cruiser’da makyajlandı. Toyota’nın premium Alman rakipleri ile rekabet edebilen tek modeli olan Land Cruiser elden geçirilmiş yeni hatları ile çok daha güncek bir görünüme sahip olmuş. Yenilenen ön panjur ledli ön farların içerisine doğru uzatılmış. Bu bir çok markada görmediğimiz bir özellik ve modelin kendine özgü bir detayı olmuş. 

Aracın iç tasarımı ise adeta kaliteli ve seçkin bir salon görünümde. Kardeşi Lexus LX 570 modeline göre tamamen farklı ancak yine de görünümü çok rahat hisler uyandırıyor ve geri kalır bir yanı da yok. Kullanılan ahşap, deri ve metal detaylar birbiri ile büyük bir uyum içerisinde görünüyor. 
Kullanılan motorlar ise maalesef ülkemiz şartlarında oldukça maliyetli 4.6 litre hacminde 314 hp gücünde atmosferik benzinli V8 ve 4.5 litre hacminde 268 hp gücünde çift turbo- dizel V8. Bu motorlar özellikle Japonya ve Kuzey Amerika pazarı düşünülerek tercih ediliyor. Land Cruiser modeli ülkemizde satılabilir olması için en fazla 3.0 litre turbo-dizel motor ile ithal edilmesi gerekiyor.

Facebook Comments