Hyundai N Power ile BMW M Power’a Rakip Oluyor

Başlığı yanlış okumadınız, Güney Koreli Hyundai markası BMW’nin ünlü M harfine rakip çıkarıyor. Bu harfin N harfi olması ve M harfinden hemen sonra gelmesi oldukça manidar olsa da karşılığının ne olduğu tam olarak şimdilik bilinmiyor. Kim bilir belki yakında Hyundai’nin kardeş firması Kia da ANG olarak bir alt marka yaratır.

Aslında Hyundai için bu harfin doğuşu BMW M Departmanında şef mühendis olarak çalışan Albert Biermann’ın transferi ile başladı. Hyundai i20 bazlı WRC (World Rally Car) geliştirme çalışmaları ile birleşen bu transfer meyvelerini vermeye başladı. Bu sayede 2 farklı Hyundai N modelinin 2015 Eylül ayında yapılacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor. 

Bu modeller Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo ve RM15 Concept Car. Hyundai RM15 Concept Car modeli aslında ortadan motorlu bir Hyundai Veloster modeli. Bu modelde kullanılan 2.0 litre hacmindeki çift-turbo benzinli motor 300ps güç üretiyor. 
Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo modeli ise şimdilik PlayStation Gran Turismo oyunu için tasarlanmış olsa da Frankfurt Otomobil Fuarı’nda üretilmiş bir modelin karşımıza çıkması sürpriz olmaz.

Hyundai i20 WRC

Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo

Hyundai RM15 Concept Car
Facebook Comments