Ford Edge 2.0 Litre Dizel-Otomatik İle Geliyor

Ford’un Kuzey Amerika pazarı için ürettiği orta boy SUV modeli Avrupa Pazarı’na giriyor. Kuga ile Crossover sınıfında mücadele eden Ford, Edge ile BMW X3’ün bulunduğu pazarda şansını deneyecek. Görünümü oldukça iddialı olan modelin köşeli hatları kabinin oldukça geniş olmasını sağlıyor. Dış görünüm olarak MPV kardeşi S-Max ile benzer çok fazla ortak noktası olmamasına rağmen iki aracın kokpiti neredeyse aynı görünüme sahip. Bu da her iki modelin de benzer büyüklükte iç hacimleri olduğunun bir göstergesi.

Avrupa versiyonları için kullanılacak motorlar ise 2.0 litre turbo-dizel ve 2 farklı güçte versiyonları mevcut. 180ps güce ve 400nm torka sahip olan versiyon 6 ileri manuel şanzuman ile tercih edilebilecekken 210ps güce ve 450nm torka sahip versiyon 6 ileri otomatik şanzuman ile tercih edilebilecek. Ford Focus ve Mondeo’da kullanılan 1.5 litre turbo-benzinli 160ps gücündeki motor da belli bir süre sonra kullanılabilir. 
Modelin ülkemizde satılıp satılmayacağı henüz belli değil ancak makul fiyat politikası uygulanabilirse premium rakiplerine ciddi bir rakip olabilir.
  • Rakipleri

Facebook Comments