Fiat Pikap sağ gösterip sol vurdu

Fiat’ın pikap modeli olacağı düşünülen Toro’nun bazı resimlerini yakın bir zaman önce yayınlamıştık. Her hangi bir modeli baz almayan ve tamamen Fiat tasarımı ve tekniğini kullanacak olan bu modelin ürün gamındaki tek model olacağını düşünürken karşımıza yeni Mitsubishi L200 klonu Fiat Fullback modeli çıktı.


Her açıdan L200 ile aynı olan bu model ile geçmiş yayınlarımızda Mitsubishi L200 bazlı bir modelin gelebileceğini ancak bu modelin ikinci bir model olacağını tahmin etmemiştik. Bir çok kişi için bu büyük bir sürpriz olsa gerek. 
İki aracın ön panjur, tampon ve jantları hariç dış tasarımında başka her hangi bir değişiklik bulunmuyor. Bu benzerlik araçların içinde de devam ediyor ve direksiyonun şekline kadar aynı görünüm var. Sadece direksiyon üstündeki marka logoları ve bazı tuşların şekli değişik seçilmiş.
Fiat Fullback modelinde L200’de bulunan 2.4 litre turbo-dizel 154ps ve 181ps gücündeki motorlar kullanılacak. Aynı şekilde şanzumanlar da L200 ile aynı olarak 6 ileri manuel ve 5 ileri otomatik olarak seçilebilecek.