Yılın en şanslı yarış pilotu ile tanışın

Bazı anlar vardır hiç umulmadık bir şekilde insanları şok edebilir. Bu gibi durumlar çoğunlukla kötü bir şekilde sonuçlansa da izleyeceğiniz videoda oldukça korkutucu başlayan bir an ilginç bir şekilde bu şoku yaşayan kişi ve onun taraftarları için mükemmel bir şekilde sonuçlanıyor. İlk olarak aşağıdaki videoyu izleyelim ve devamında da durumu tam olarak izah edelim.

İzlemiş olduğunuz yarış her yıl gerçekleştirilen FIA GT World Cup yarışının Çin’e bağlı bir özerk bölge olan Makao etabına ait. Caddelerin kapatılmasıyla gerçekleşen bu yarış oldukça virajlı ve dar yollarda gerçekleştiriliyor. Ayrıca yarışan araçlar da genelde büyük ebatlara sahip Super Sport araçların gövde kiti ile daha aerodinamik hale getirilmiş çok daha güçlü versiyonlarından oluşuyor. Yarışta bariyerlere sürterek ters dönen araç ise Audi R8 LMS modeli ve yaptığı kazanın da yaklaşık 250km/saat ile gerçekleştiği belirtiliyor.
Diğer taraftan 250km/saat hız ile kaza yaparak ters dönen ve sürüklenen bu Audi’nin yarışının kazananı olduğunu hemen belirtelim. Her ne kadar Porsche 911’in Audi R8’in önünde olduğu açık bir şekilde görülse de son turu atılan yarışta kaza nedeniyle kırmızı bayrak sallanıyor ve yarış rölantiye alınıyor. Normal şartlarda bu tip kazalarda sürücülerin bazen 2-3 tur hamle yapmadan normal seyir ile turlamaları bile zorunludur. Ne zaman ki pist tamamen temizlenir o zaman yarış tekrar başlar. 
Ancak son turu atılacak olan bu yarışı hakemler tekrar başlatmayarak bir önceki turun birincisi kim ise onu yarışın birincisi olarak ilan ediyorlar. Fakat o da ne; bir önceki turun birincisi kaplumbağa gibi ters dönen Audi R8 LMS ve normal şartlar altında yarışı tamamlayamamış olan bu araç oldukça ballı bir şekilde yarışı birinci olarak bitiriyor. Ayrıca sürücü de burnu bile kanamadan araçtan sağ salim çıkıyor. Kısacası böyle bir durum sonucunda balık tutmak ile alakalı ünlü deyimimizin gerçekleştiğini görmek gerçekten de gurur verici. 
Facebook Comments