Opel Crossland-X tanıtıldı

Opel’in daha önceden B Segmenti MPV sınıfında yer aldığı Meriva modeli hem isim hem de sınıf değiştirerek evrim yaşadı. Bu model artık MPV görünümü yerine Crossover tarzını tercih etti ve adı da bu nedenle Crossland-X olarak değiştirildi. Her ne kadar tanıtılan model Opel’in İngiltere’de satış yaptığı marka olan Vauxhall adı altında tanıtılmış olsa da bu iki markanın sahip olduğu modeller arasında sadece amblem değişiyor. Bu nedenle de önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgi ve görseller ile Opel Crossland-X’de tanıtılacaktır. 


Modelin şimdilik bilinen detaylarından en önemlisi ise aynı sınıfta rakipleri olan Peugeot 2008 ve C3 Picasso’nun bir sonraki jenerasyonları ile aynı platformu paylaşıyor olması. Ayrıca boyutları ile Opel’in bir diğer Crossover modeli olan Mokka X ile de benzer olması biraz karmaşaya neden oluyor. Öyle ki Opel aynı sınıfta benzer boyutlarda iki farklı model tanıtmış gibi görünüyor. Ancak Mokka X hem 4×2 hem de 4×4 çekiş seçeneği ile üretilirken Crossland-X modeli sadece önden çekişli olarak üretilecek. Ayrıca Mokka X ‘den daha büyük bagaj ve yaşam alanı sunacağı da belirtilenler arasında yer alıyor.

Motor seçenekleri henüz açıklanmamış olsa da markanın diğer modellerinde sunduğu ve sunmaya başlayacağı 1.0lt 3 silindir turbo-benzin, 1.5lt 4 silindir turbo-benzin ve 1.6lt turbo-dizel motorların modelde yer alacağı tahmin edilebilir. Crossland X hakkında önümüzdeki günlerde gelişmeler oldukça gerekli güncellemeyi yapacağız.