Yeni Toyota Supra’nın kokpiti ilk kez görüntülendi

Toyota’nın dönüşü merakla beklenen Supra modeli hakkındaki bilgiler günden güne netleşmeye devam ediyor. BMW’nin Z5 adıyla sunmayı planladığı yeni model ile aynı platforma sahip olacağı uzun zamandır bilinen Supra’nın iç tasarımı ve teknik detayları ise tahminden öte gitmiyordu.


Fabrika çıkışı dev spoilere sahip 10 otomobil modeli

Ancak en son elde edilen kamuflajlı test otomobili görüntüleri bu konuda da tutarlı bazı ön görülerin yapılabilmesine olanak tanıyacak gibi görünüyor. 06.06.2017 tarihinde elde edilen en son Toyota Supra görsellerinden kokpitin BMW Z5 ile aynı olacağını rahatlıkla söylenebilir. Burada birçok kişi klon kokpitin belki de şaşırtmaca olduğunu düşünebilir, ancak direksiyonda bile Toyota logosu kullanılması ve bunun üzerinin de kapatılması bize göre üretim modelinin kokpitinin aynen kullanıldığını gösteriyor. Supra’nın resmi tanıtımına çok da zaman kalmadığı düşünülecek olursa, her iki markaya da özgün detayları haricinde aynı kokpite sahip olacaklarını söyleyebiliriz. 
Bir diğer önemli detay ise yine aynı kokpit fotoğrafında saklı. Dikkat edilirse aracın joystick şeklindeki vites kolu BMW modelleri ile birebir aynı. Birçok kişi ilk jenerasyondaki gibi saf kan özelliklere sahip Supra’da olduğu gibi araçta manuel şanzıman olmasını istese de, motor seçenekleri arasında yer alacak Hybrid sistem, sadece otomatik şanzıman seçeneğinin sunulacak olma ihtimalini güçlendiriyor.
Sonuç olarak bu güne kadar elde edilen tüm bilgilerden Toyota Supra’nın çok güzel bir spor otomobil olabileceğini ancak 90’lı yılların efsane Supra modelinin vahşi, saf kan ve kendine özgü özelliklerini taşımayacağını söylemek gayet mümkün görünüyor. Eminiz ki BMW’nin de etkisi ile 2018 yılı sonlarına doğru ortaya çok iyi bir spor otomobil ortaya çıkacak ancak sadece adı efsane model ile aynı olacak, ruhu değil.
Efsane olmuş 6 Japon spor otomobil modeli