Yeni Kia Cerato resmi çizimleri yayınlandı

Kia’nın C Segmentinde yer alan Sedan modeli yeni Cerato yaklaşık 1.5 yıl önce makyajlanmış ve ülkemizde satılmaya başlanmıştı. Ancak model aslında Güney Kore’de daha önce makyaj operasyonuna uğramıştı. Kapılarını önümüzdeki günlerde ziyaretçilere açacak olan 2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan yeni Cerato ilk çizimleri ise resmi olarak yayınlandı. Pazartesi günü de araç bu fuarda karşımıza ete kemiğe bürünmüş bir şekilde çıkacak.

Kia tarafından yayınlanan görsellerden de anlaşılacağı gibi, araç genel tasarımı hatlarını koruyacak gibi görünse de daha sert çizgiler ve ütü izleri kendini hemen gösteriyor. Açıkçası esas değerlendirmeyi ve karşılaştırmayı araç kanlı canlı bir şekilde tanıtılınca yapacağız. Çünkü bu tip çizimler zaten araçları daha sportif ve çekici gösteriyor diyebiliriz. Diğer taraftan aracın kokpitindeki değişim için; baştan aşağı yeniden tasarlanmış değerlendirmesi rahatlıkla yapılabilir ve BMW modellerine benzer yapı da hemen dikkat çekiyor.

Kia‘da hissesi bulunan Hyundai’nin BMW’nin M Departmanı eski başkanı ile bir süredir başarılı işler çıkardığı ve bu kişi önderliğindeki ekibin Hyundi i30N gibi değerlendirmelerde oldukça başarılı görülen bir ateşli HB ortaya çıkardığı düşünüldüğünde, Kia’ya olan etkisi de fazlasıyla olacaktır diye düşünüyoruz. Ayrıca ortada yine değerlendirmelerde herkesi olumlu yönde şaşırtan Kia Stinger gibi üst düzey bir araç da yer alıyor. Öyle görünüyor ki Kia ve Hyundai bu işte oldukça ciddiler ve geçmiş dönemlerde yaptıkları atakları önümüzdeki yıllarda çok daha fazla bir şekilde gerçekleştirecekler.

Yeni Cerato Motorlar

Yeni Kia Cerato’da kullanılacak motor ve şanzıman seçenekleri için ise Hyundai ve Kia’nın güncel modellerine bakmak yeterli. 1.0lt turbo-benzin, 1.4lt turbo-benzin ve 1.6lt turbo-dziel üniteler kendine yeni Kia Cerato’da da yer bulacaktır. Detaylı değerlendirmemizi Pazartesi günü aracın tanıtımının hemen ardından gerçekleştireceğiz.

Facebook Comments