Yeni görseller paylaşıldı; 2020 Volkswagen Caddy değişimine yakın bakış

0
75
2020 Volkswagen Caddy

Uzun süren bekleyişin ardından tartışmalarla karşımıza çıkan 2020 Volkswagen Caddy için, detaylı fotoğraflara bakma vakti.

Geride bıraktığımız şubat ayı içerisinde örtülerinden kurtulan 2020 Volkswagen Caddy, geçirdiği radikal değişimiyle gündemde kalmaya devam ediyor. Her alanda olduğu gibi tasarımda da atılan bu büyük değişim beraberinde beğenen ve beğenmeyen gibi iki net zıt kutbu ortaya çıkardı. Test süreci devam eden yeni Transporter‘ın çizgilerini de yansıyan Caddy için resmi kaynaklardan paylaşılan detaylı görseller değişimi daha net açılarıyla ortaya koyuyor. Dış bölümü kadar kokpitinde de binek otomobillerde gördüğümüz çizgileri barındıran Caddy, artık beşinci jenerasyonuyla sokaklara çıkacak. Yeni jenerasyonla birlikte aracın sürtünme katsayısının 0,33’ten 0,30’a çekilmesi de sınıfında fark yaratan parçası olacak.

2020 Volkswagen Caddy için satır başları

MQB platformu üzerine inşa edilen beşinci jenerasyon altyapı dinamikleri sayesinde motorlarında da yenilikleri beraberinde getirecek. Uzun süredir kullanıcılarla buluşan Kombi modelleri yeniden isimlendirilen Caddy’nin giriş seviyesindeki paketi ‘Caddy’ olarak adlandırılıyor. ‘Life‘ ve ‘Style‘ isimleri de paketler yükseldikçe karşımızda olacak. Genel kullanıcı kitlesi tarafından beğenilen nokta ise kokpit diyebiliriz. Dijitalleştirilmiş yüksek teknolojiye sahip ön konsol ve geniş iç mekan günümüz gerekliliklerini karşılar niteliklerde Gösterge paneli ve kontrol elemanları tamamen yeniden tasarlanan yeni modelde 6,5 ile 10 inç boyutlarında iki farklı multimedya sistemi göreceğiz. İlk kez anahtarsız erişim desteğine kavuşacak olan modelde toplamda 19 adet sürüş destek sistemi karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında, ilk kez bir Volkswagen Ticari Araç modelinde sunulan ve tüm hız aralıklarında destekli sürüşü kolaylaştıran Travel Assist de olacak.


Motor kısmı ise tüm VW ürün gamında gördüğümüz hibrit desteğine burada da karşımıza çıkartacak. Tamamen yenilenen ve Euro 6 emisyon standartlarını sağlar hale getirilmiş içten yanmalı üniteler de yine katalogda alıcıları bekleyenler arasında. 75 PS ve 122 PS güç sunan 2.0 litre dizel ayağında karşımıza çıkarken, 116 PS güç üreten benzinli TSI ve doğal gazla çalışan TGI motor versiyonları da yine pazarlara göre satışa sunulacak. Dizel motorları da sınıfının bu zamana kadarki en çevreci ünitesi olma iddiasıyla asfalta ineceğini de notlarımız arasında üst sıraya aldık.