Deutz V10 motor işte böyle bitti | Iveco 6×6 su geçişinde

0
1893
Deutz V10 motor Iveco 6x6
Deutz V10 motor - Iveco 6x6

6×6 serimizde işler tıkırında giderken, geçtiğimiz günlerde size Madmax yani CCSMax’ın motorunun hasar gördüğünü ve ciddi miktarda tamirat göreceğinden bahsettiğimiz bir video yayınlamıştık. Bu videoda motorun su geçişi sırasında hasar gördüğünü, çıkma motor, V12 turbo ya da mevcut motorun rektifiye görme seçeneklerinden bahsetmiştik. En sonunda da mevcut motorun rektifiyesine karar verilmişti. Ancak Iveco 6×6 Deutz V10 motor nasıl su aldı ve o gün yaşanılanlar hakkında sizlere çok fazla bilgi vermemiştik. İşte şimdi seride küçük bir geri dönüş yapıyoruz ve sizlere Deutz V10 motor nasıl hasar gördü izleteceğiz.

Iveco 6×6 Deutz V10 motor işte böyle bitti videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Sıcak bir Mart haftasonuydu. Hedefimiz; Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Ankara’nın şirin ilçesi Beypazarı çevresinde yer alan ilginç doğada güzel vakitler geçirmekti. Özellikle Beypazarı ve çevresinde yer alan su geçişleri ilgimizi çekiyordu. Hem orman, hem su geçişli, hem de kayalık arazilerin bulunduğu bu ilginç coğrafya, offroad severler tarafından yaygın bir şekilde tercih ediliyor. İşte biz de bu nedenle bu arazileri, 6×6’lar ile ilk kez deneyimlemek için ikiliye katıldık. Ancak 3 günlük maceranın sadece Cumartesi gününde çekimlerimizi alma fırsatımız oldu.

İkilinin hedefi ise Pazar günü de maceraya devam etmekti. Ancak hedeflenen maalesef olmadı. Görüntülerini izleyeceğiniz eziyetli uğraşılar sırasında, Madmax 6×6 Deutz V10 motor nehir içinde büyük hasar gördü. Bunun sonucunda da Pazar günü araziye giremeden çekici ile Ankara’ya, halen bulunduğu tamirhaneye götürülmek zorunda kalındı.

İşte bu ara bölümün devamı niteliğindeki teknik bölüm de kısa zaman içinde sizlerin karşısına gelecek. O bölümde Deutz V10 motor rektifiyesini, yani yenilenmesini sizlere en ince detayına kadar göstermeye gayret edeceğiz. Ancak o bölümden önce izleyeceğiniz bu video ile nasıl o hale gelmiş hep beraber göreceğiz. Tabi video yoğun bir şekilde eziyet ve tabir- caiz ise rezillik içeriyor. Offroad sevdalısı olmak nelere katlanmayı gerektiriyor, özellikle 6×6 gibi dev araçlarla bu işleri yapmak ne kadar zor sizlere göstereceğiz. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.