Ford Transit 100V | KM Cimrileri | 35.235km

0
3930
ford transit 100v
2001 model Ford Transit 100V

Sekizsilindir Youtube kanalımızda birçok farklı ve ilgi çekici seriyi sizlere halihazırda sunuyoruz. Diğer taraftan aklımızda da daha farklı seriler dolaşıp duruyor. Bu serilerin en sonuncusu “Ünlü Arabalar” şeklindeydi ve neredeyse en tepeden başlayarak Kurtlar Vadisi Süleyman Çakır’ın BMW L7 aracını test etmiştik. Ancak Koronavirüs nedeniyle şehirlerarası seyahat yasağı getirilmesi, serimize darbe vurdu ve ara vermek zorunda kaldık. Diğer taraftan 10 araca yaklaşan KM Canavarları serimiz de çok ama çok seviliyor ve bu seride sizlerden şöyle bir de istek sık sık dile getirildi. Eski model ve çok yüksek km değerlerine sahip araçların yanında, eski ancak az km yapmış, yani KM Cimrisi araçlar konusunda da sizlerde çok yoğun istekler geldi. Hatta KM Cimrileri ifadesini de siz takipçilerimiz önermişti. İşte biz de bu şekilde yeni serimize başlamaya karar verdik. Serinin ilk konuğu ise sadece 35.250km’deki 2001 model Ford Transit 100V.

Ford Transit 100V videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Aslında Ford Transit 100V gibi ticari araçlar genellikle KM Canavarları serimiz için ideal adaylar olsa da, arada böyle ilginç bir şekilde çok düşük km değerine sahip araçlar da çıkabiliyor. Tabi durum böyle olunca insan da merak ediyor. Peki ama neden bu araç bu kadar düşük km değerine sahip?. Aslında siz takipçilerimiz Tozlu Garaj videolarımızdan benzer bir durum hatırlarlar. Garajda yer alan 199 model Ford Transit 190P sadece 25.000km’ydi. Biz bu aracı satışa çıkarmış, yüksek talep sonrası da Antalya’ya satmıştık. Tabi bu araç yaklaşık 20 yıldır yatması ve daha önceden sahip olduğu bazı kaporta kusurları nedeniyle kendisini tam olarak gösteremiyordu. Ancak satın alan kişi aracı o kadar güzel bir şekilde elden geçirdi ki, adeta pırlanta gibi parladı.

Bugün testini yapacağımız Ford Transit 100V ise Tozlu Garaj’daki 190P’den daha güzel muhafaza edilmiş ancak km’si ve modeli daha yüksek. Araç sahibi Mert ise aracı ilk olarak satmış, daha sonra pişman olmuş, araştırıp aracı bulmuş ve geri almış. İşte videomuzda aracın hem bu hikayesinden bahsettik, hem de gıcır gıcır kondisyonunu sizlere gösterme fırsatı elde ettik. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.