Fiat Tempra SX A | 43.000km | KM CİMRİLERİ | Babam öyle diyo

0
4083
fiat tempra sx a babam öyle diyo
fiat tempra sx a babam öyle diyo

KM Cimrileri serimiz sizlerden gelen çok farklı ve orijinal araçlar ile tam gaz devam ediyor. Bir önceki bölümümüzde sizlere; sadece 39.300km’de ve müthiş kondisyonda 1998 model BMW Z3 Roadster 2.8i modelini tanıtmıştık. Bu aracın türevleri üretildiği dönemde farklı duygular uyandıran, günümüzde ise Shooting Brake akımına ilham veren araç olarak tanımlanabilir. Şimdi ise bambaşka bir araç ile serimize devam ediyoruz. Bu araç, ülkemiz otomobil tarihine damga vurmuş, sahip olduğu tasarım ve teknoloji ile insanların beğenisini kazanmış bir model olmasıyla öne çıkıyor. Sadece 43.000km’deki 1995 model Fiat Tempra SX A. Babam öyle diyo.

Fiat Tempra SX A videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

90’lı yılların başında otomobil sevdası ile yanıp tutuşanlar bilirler. Türkiye’de Renault 9 ve 12, Tofaş Şahin ve Doğan haricinde Renault 21 ve Opel Vectra A gibi bir üst segmentte yer alan, bu modellere göre çok daha lüks ve güncel sayılabilecek küresel otomobil modelleri de üretilmeye başlanmıştı. Aynı şekilde Tofaş’ın da Fiat lisansı altında bu modellere bir cevabı, küresel bir model olan Fiat Tempra SX ile olmuştu.

Sahip olduğu köşeli ama modern tasarım, dijital göstergeleri, ilginç ve eşine zor rastlanır özellikleri ile 90’lı yılların başında, Fiat modellerini sevmeyenleri bile hayretler içinde bırakmıştı. Dönemin popüler dizisi Kara Şimşek’te yer alan Kitt aracının ışıl ışıl göstergeleri ile benzetilmesi de ayrı bir özel detaydı. Üstüne bir de başarılı reklam çalışması ile Renault 21 ve Opel Vectra modellerine müthiş bir rakip olmuştu. Tabi bahsettiğimiz bu reklam da; Babam Öyle Diyo. sloganlı, papyonlu çocuklu yaratıcı reklamdı.

İşte bu başarılı reklam, günümüzde bile unutulmamış, adeta Fiat Tempra ile özdeşleşmiş bir reklam olmasıyla o dönemi yaşamış kişilerin zihninde hala yer almaktadır. Biz de o nedenle, Fiat Tempra SX A videomuzda size bu sloganı birkaç kez hatırlattık. Aracın sahibi takipçimiz Atila ise gerçekten de aracını çok seviyor ve o dönemleri yaşamış bir insan olarak duygularını bize çok güzel aktardı. Hem çok sempatik bir insan hem de aracına fazlası ile hakim.

Çok zevkli ve nostaljik anlar yaşadığımız 43.000km’de 1995 Fiat Tempra SX A videomuzu umarız siz takipçilerimiz de beğenirsiniz. İyi seyirler.

fiat tempra sx a babam öyle diyo
Tempra SX A Babam Öyle Diyo