BMW 2 Serisi Grand Tourer – Active Tourer Karşılaştırması

BMW 2 Serisi Grand Tourer her ne kadar Active Tourer modelinin 7 koltuklusu şeklinde lanse edilsede aslında daha fazla farklılık barındırıyor.

Motorlar:  Her iki seride de aynı motorlar tercih edilecek. 1500c hacminde 3 silindirli turbo benzinli ve turbo dizel motorlar ile 6 ileri otomatik ve manuel şanzumanlar tercih edilebilecek. 2000cc hacminde 4 silindirli turbo benzinli ve turbo dizel motorlar ise 8 ileri otomatik ve 6 ileri manuel şanzumanlar tercih edilebilecek.

Boyutlar: Aracın genişliği her iki modelde de aynı iken, Grand Tourer modeli daha uzun ve yüksek tasarlanmış.

BMW Yenilikleri, Testleri, Konseptleri, Klasikleri için tıklayınız

Ön Görünüm: Grand Tourer modelinin 53 mm yüksek olması dışında herhangi bir değişiklik bulunmuyor.
Yan Görünüm: A ve B sütunlarına kadar herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Grand Tourer modelinin camları aracın 53mm daha yüksek olması nedeniyle daha büyük. Ancak esas farklılık C sütununda ortaya çıkıyor. BMW’nin ünlü Hofmeister eğrisi her iki araçta da farklı tasarlanmış. GT modelinin daha uzun olması nedeniyle arka camda bir ayırma çıtası kullanılmış. Ayrıca kelebek cam da GT modelinde daha büyük tasarlanmış.
Arka Görünüm: Arka cam GT modelinde daha büyük tasarlanmış. Ancak en görünür değişiklik stop lambalarında bulunuyor. GT modelinde stoplar daha küçük görünüyor ve şeklide Active Torer modeline göre tamamen değişik ve abisi X5’e oldukça benziyor. 
 Kokpit: Resimlerde GT modeli M paket olarak görünsede kokpitler aslında neredeyse aynı. Tek farklılık kapı iç tasarımı ve kapılardaki kumanda düğmelerinin yerleşiminde gerçekleşmiş.
Sonuç : Birbirlerine oldukça benzemelerine rağmen BMW isim değişikliğinin hakkını vererek iki farklı model ortaya çıkarmayı başarmış. Active Tourer modelinde uygulanan makul fiyat politikası uygulanabilirse GT modeli de oldukça sevilen bir model olmaya aday olacaktır.

Facebook Comments