Honda HR-V Geri Dönüyor

1999-2007 yılları arasında üretilen Honda HR-V çok daha dikkat çekici ve iddialı bir şekilde yollara geri dönüyor. Kompakt Crossover sınıfında Nissan Juke, Opel Mokka ve Renault Captur modelleri ile rekabet edecek olsada aslında bu modellerden daha büyük görünen Honda HR-V’nin iç hacmi bir üst sınıf Crossover modelleri ile rekabet edebilecek genişlikte olacak.

Abisi Honda CR-V ile benzerlikleri olsada neredeyse tamamen farklı bir tasarım dili tercih edilerek son derece sportif bir tasarım elde edilmiş. Aracın arka koltuk sırası rakiplerine göre oldukça rahat ve MPV sınıfında görmeye alıştığımız bazı fonksiyonellikleri bünyesinde barındırıyor. 453lt hacmindeki bagaj koltuklar yatırıldığı zaman 1026lt’ye kadar çıkabiliyor.

HR-V’de kullanılacak 1500cc benzinli VTEC 130ps ve 1600cc turbo-dizel 120ps motorlar ülkemiz vergi dilimleri düşünüldüğünde oldukça iyi seçimler gibi görünüyor. Bu motorlardan benzinli olanlar 6 ileri manuel ve CVT otomatik şanzumanlarla tercih edilebilecek. Dizel motora sahip olan model ise şimdilik sadece 6 ileri manuel şanzuman ile tercih edilebilecek. Turbo-dizel model 100km’de ortalama olarak 4 litre yakıt tüketirken 1.5 litre turbo-benzinli otomatik şanzumanlı model 5.2 litre ortalama yakıt tüketimine sahip olacak. dizel-manuel kombinasyonlu modelin 0-100km hızlanması 10.1 saniye iken benzinli-otomatik versiyon 100km’ye 10.9 saniyede çıkacak. Honda HRV’nin ülkemize 2016 kış aylarında gelmesi bekleniyor.
Rakipleri