Makyajlı-Makyajsız Honda-CR-V Karşılaştırması

Oldukça ciddi bir makyaj operasyonu sayesinde görünümü tazelenen makyajlı Honda CR-V ile makyajsız Honda CR-V’nin çeşitli açılardan karşılaştırması. 

Honda Yenilikleri, Testleri, Konseptleri, Klasikleri için tıklayınız

Motorlar: Makyaj operasyonundan önce kullanılan 1600cc turbo-dizel 120hp motor kullanılmaya devam edilecek. Bu motor sadece manuel şanzuman ve önden çekişli olarak alınabilecek. En büyük yenilik ise 1600cc turbo-dizel 160 hp gücündeki motor olacak. Bu motor ile beraber  9 ileri otomatik şanzuman ve 4×4 seçeneği standart olarak sunulacak. 

Ön Tasarım: Ön panjur artık çok daha estetik ve modern bir görünüme sahip. Tampon ise neredeyse tamamen değişmiş ve artık daha fazla detaya sahip. Ayrıca sis farları büyütülerek şekli değiştirilmiş. Farların genel şekli korunsa da led şeritler eklenmesi sayesinde daha şık görünüyor.

Yan Tasarım: Aracın ön ve arka tamponları tamamen yeniden tasarlandığı için yan görünümde bu farklılıklar göze çarpıyor. Bunun haricinde başka bir değişiklik bulunmuyor.
Arka Tasarım: Arka tampon da tıpkı ön tampon gibi tamamen yenilendi. İki farklı renk tonu kullanılması sayesinde arka tampon artık daha belirgin görünüyor. Ayrıca plakalık üzerindeki krom çıtanın hem şekli değiştirildi hem de oldukça büyütüldü. Stop lambalarının şekli değişmemesine rağmen  renklerin yerleri değiştirildi. 

 İç Görünüm: Aracın dışında yapılan birçok değişikliğe rağmen aracın içinde sadece otomatik vites kolunun tasarımı değiştirildi.

Sonuç: Honda tasarımcıları aracın dış tasarımında oldukça önemli değişiklikler yaptılar. Özellikle aracın ön görünümü neredeyse yeniden tasarlanmış gibi görünüyor. En önemli değişiklik ise yüksek güce ve torka sahip motor ile  9 ileri otomatik şanzumanın birlikteliği olmuş. Zaten iyi satış rakamları yakalayan Honda CRV bu makyaj operasyonu ve yeni motor-şanzumanı sayesinde çok daha başarılı satış rakamları yakalayacaktır.