Ford’dan Yeni Lüks Marka: Vignale

Günümüzde bir çok otomobil markası alt markaları vasıtasıyla veya bambaşka markalarla premium modellerini piyasaya sunuyorlar. Nissan’ın sahip olduğu Infiniti, Honda’nın Acura, Toyota’nın Lexus markaları BMW ve Mercedes gibi premium markalarla rekabet amacıyla ortaya çıkmış markalardır. Audi’yi de bir VW markası olarak kısmen bu gruba katabiliriz. Ayrıca Kuzey Amerika markası olan Cadillac’da aynı şekilde GM grubuna ait bir premium markadır. 

Ford markası da bu alanda eksikliğini görmüş olmalı ki bir alt marka olan Vignale’yi yarattı. Ancak bu değişikliği Ford logosunu sökmeyerek yaptı. Vignale uzantısının Mondeo ile başlayarak diğer tüm modellere yayılması planlanıyor. 
Vignale uzantısına sahip Mondeo modelinde deri kaplı kokpit, parlak krom jantlar, panjur ve tamponlarda daha yoğun krom kaplamalar, aracın içinde ve dışında farklı renk seçenekleri, premium ses sistemi, özel deri koltuk kaplamaları-dikişler ve Vignale ismine özel çanta ve cüzdan gibi aksesuarlar sunulacak. Modelin Türkiye’ye galip gelmeyeceği ise henüz netlik kazanmış değil.

Facebook Comments