VW Amarok 2015 Yenilikleri

Ülkemizde ve bir çok ülkede en çok sevilen pikap modellerinden birisi olan VW Amarok’da bazı değişiklikler yapıldı ve yeni donanım seçenekleri sunuldu. En büyük yenilik ise 2015 yazı ortasında gelecek yeni donanım seçeneği olan Ultimate (Exclusive olarak da sunulabilir) ile artık led aydınlatmalı gündüz farları ve bi-xenon farlar standart olarak sunulacak. Bu modelde bi-xenon farlara ek olarak 19 inc çapında parlatılmış jantlar ve 255/55 R19 lastikler sunulacak. Ayrıca aracın dışındaki model tipini belirten çıkartmalar, karartılmış stop lambaları, krom roll bar ve krom dikiz aynaları da standart olarak sunulacak. 

Aracın iç kısmında ise alcantara koltuk kaplamaları, diğer VW modellerinde kullanılmaya başlanan yeni direksiyon simidi, otomatik yağmur sensörü ve otomatik kararan dikiz aynası, ısıtmalı koltuklar standart olarak Ultimate versiyonunda bulunuyor. Navigasyon ve geri görüş sisteminin ise standart olup olmayacağı henüz belli değil. 
Ultimate modeli 4×2 yada 4×4 çekiş ile satın alınabilecek. 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzumanlar ile kombine edilebilecek. 4×2 otomatik Ultimate versiyonunun fiyatı henüz belli değil ancak 4×4 otomatik Canyon’a göre %4 – %5 daha pahalı olması bekleniyor.
Highline modelinde ise yeni tip parlak piyano siyahi çift krom çizgilere sahip panjur kullanılmaya başlandı. Bu yeni panjur ve yeni direksiyon simidi tüm Amarok modellerinde standart olarak sunulucak. 
Canyon modelinde ise mevcut donanıma ek olarak ışık ve görüş paketi standart olarak sunulmaya başlandı. Coming Home aydınlatma, kendiliğinden yanan farlar, kendiliğinden kararan dikiz aynası ve yağmur sensörü paketin içeriğini oluşturuyor.
Motor seçeneklerinde ise henüz bir değişiklik bulunmuyor. 2000cc turbo-dizel 180ps gücüne sahip motor ile 8 ileri otomatik seçeneği hem 4×2 hem de 4×4 versiyonlar ile alınabiliyor. 140ps gücüne sahip motor da ise sadece 6 ileri manuel şanzuman seçeneği bulunuyor. 
Yeni tanıtılan VW Transporter‘da kullanılacak 2000cc turbo-dizel 204ps (201hp) gücündeki motorun Amarok’da ne zaman kullanılacağı ise belirsizliğini koruyor. 

Rakipleri : Nissan Navara, Isuzu D-Max, Mitsubishi L-200Ford RangerMercedes Pikap ve Renault PikapHyundai Santa Cruz, Toyota Hilux

VW Amarok Ultimate

VW Amarok Ultimate
VW Amarok Ultimate

VW Amarok Ultimate
VW Amarok Ultimate

VW Amarok Ultimate

VW Amarok Ultimate

VW Amarok Ultimate
VW Amarok Ultimate

Opsiyonel bi-xenon farlara sahip Amarok Highline

Facebook Comments