Mercedes A45 AMG Makyajlandı ve Güçlendi

Mercedes’in 2.0 litre motordan 360ps güç üreten rekortmen modeli A45 AMG, A Sınıfı ile beraber makyajlandı. Aracın dışındaki görsel değişiklikler dikkatli gözlerin fark edilebileceği nitelikte olsada aslında aerodinamik açıdan ciddi iyileştirmeler yapılmış. Bu çerçevede ön tampon, arka tampon ve tavan spoyleri yeniden tasarlanmış. Ayrıca ön far grubu içerisindeki led gündüz farlarında da değişikliğe gidilmiş.

Aracın kokpitinde ise yeniden tasarlanan alt kısmı düz direksiyon simidi dikkat çekiyor. Yeni gösterge paneli ve bilgi sistemi ise diğer yenilikler arasında bulunuyor.

En büyük rakibi olan Audi RS3’ün performans verileri daha üstün olması nedeniyle Mercedes mühendisleri motora da el atmışlar. 4.7 saniyelik 0-100km hızlanması Audi RS3’den 0.4 saniye daha geride olması nedeniyle güç artırımına gidilmiş .Yeni motor 381 ps gücünde ve bu güç sayesinde 0-100km hızlanma 4.2 saniyeye gerilemiş. Bu değer Audi RS3’den 0.1 saniye daha iyi bir değer. Böylece kağıt üzerinde makyajlı A45 AMG, Audi RS3’ü geçmiş oluyor.
Henüz resmi olarak tanıtılmasa da Mercedes’in daha kuvvetli bir versiyon üzerinde çalıştığı ve bu modelin isminin A45 AMG S olacağı da haberler arasında yer alıyor. Bu modelde 2.0 litre hacminde 400ps gücünde bir motor olacağı düşünülüyor. 

Facebook Comments