Kia Ceed Makyajlandı

Güney Koreli Kia markasının global çapta en önemli modellerinden birisi olan Ceed makyajlandı. Yerine geldiği modele göre kalite, tasarım ve verimlilik açısından oldukça gelişme gösteren ve sınıfının referans modeli olan VW Golf’e bile kafa tutan Ceed, ülkemizde de oldukça sevilen bir model oldu.

Makyajlı model özellikle ön görünüm elden geçirilmiş. Köşeli hatlara sahip olan ön ızgara artık daha oval ve yumuşak hatlara sahip. Ön tampon da elden geçirilmiş ve krom parça miktarı artmış. Arka tasarımda ise tampon tasarımı değişmiş ve stop grubunda led lambalar kullanılmış. Ayrıca yeni tasarım 16 ve 17 inch çapında jantlar seçeneklere eklenmiş.

Aracın kabininde ise çok büyük değişiklikler yapılmamış. Daha fazla krom detay kullanılması sayesinde kokpit daha elit bir görünüme kavuşmuş.
Yapılan görsel makyajdan daha önemlisi yeni kullanılmaya başlanacak olan 1.0 litre hacminde 3 silindirli turbo-benzinli motor olacak. Bu motor 100ps ve 120ps olarak iki farklı seçeneğe sahip olacak. 1.6 litre 4 silindirli turbo-dizel motor ise 110ps ve 136 ps olarak iki farklı güç seçeneğine sahip. Benzinli motor 6 ileri manuel şanzuman ile alınabilecekken dizel motorda yeni tasarlanan 7 ileri otomatik şanzuman tercih edilebilecek. 
Yapılan görsel makyaj ve motor yenilikleri haricinde yeni Kia Ceed’in süspansiyonu ve yürüyen aksamı da elden geçirilerek daha konforlu bir sürüş elde edildiği belirtiliyor. 
Yapılan makyaj operasyonu ve yeni motorlar sayesinde Ceed modeli daha da iddialı bir model olmuş. Çok zorlu bir sınıf içerisinde olsa da  ülkemizdeki satış adetleri artacaktır. Modelin ytaz sonunda ülkemizde satılmaya başlanması beklenebilir.

Facebook Comments