Yeni VW Tiguan Ağır Kamuflaj ile Yakalandı

Crossover sınıfının en başarılı ve yüksek satış rakamlarına sahip olan modellerinden olan VW Tiguan büyük bir gizlilik içinde test ediliyor. Bir çok modelin gizli testleri sıklıkla görüntülenebilirken VW markası bu konuda gerçekten de çok ketum davranabiliyor. Tiguan modeli de fotoğraflarda görülebildiği gibi adeta kartonlarla kaplı bir şekilde test ediliyor. 

Daha önce tanıtılan konsept modeller kullanılarak yapılan tahmini tasarımlardan modelde özellikle Yeni Passat modelinde kullanılan yeni tip ön panjurun olabileceği görülüyor. Benzer şekilde arka tasarım ve stop grubu da artık daha ince ve modern bir tasarıma sahip olabilir. 
Kullanılacak motorların ise çok daha verimli olacağı tahmin ediliyor. Yeni Tiguan’da 1.6 litre hacminde turbo-dizel 120hp gücünde motorun kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca 1.2 litre hacminde turbo-benzinli motorunda kullanılması oldukça yüksek bir ihtimal. Tüm motorlar 7 ileri DSG şanzuman ile sunulabilir.
Yeni Tiguan’ın 17 Eylül 2015’de yapılacak Frankfurt Auto Show’da tanıtılması planlanıyor. Ancak aracı kamuflajsız olarak bu tarihten daha önce de görebiliriz.
  • Rakipler

Tahmini Tasarım (Render)

Tahmini Tasarım (Render)

Tahmini Tasarım (Render)

Tahmini Tasarım (Render)

Facebook Comments