Karşınızda Yeni BMW X1

Ülkemizde ve dünyada çok iyi satış rakamlarına sahip olan BMW’nin Crossover versiyonu X1 tamamen yenilendi. Daha önce gizli testleri yayınlanan modelin hatları çok belli olmuyordu. Kamuflajın kalkmasasıyla değişiminde ne büyük olduğu anlaşıldı. Ön görünümü yakın zamanda makyajlanan BMW 1 Serisi‘ne oldukça benzeyen yeni X1’in arka kısmı ise abisi BMW X5‘e oldukça benziyor.

Aracın kokpiti ise BMW’nin MPV modelleri 2 Serisi Active Tourer ve Grand Tourer modellerine benziyor. Bir önceki nesil X1’de en çok şikayet alan noktalardan birisi olan arka oturma sırasındaki diz mesafesi ise çözülmüşe benziyor. Bunun en büyük nedeninin ise artık önden çekişin tercih edilmiş olduğunu söylemekte fayda var.
Henüz resmi olarak açıklanmasa da 1.5 litre 3 silindirli turbo-benzinli ve 1.5 litre 3 silindirli turbo-dizel motorlar kullanılacak. Daha önce Makyajlı 1 Serisi ve 2 Serisi modellerinde gördüğümüz bu motorlar oldukça verimli ve az yakıt tüketeyor ve 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzumanlarla kombine edilecek.

BMW Yenilikleri, Testleri, Konseptleri, Klasikleri için tıklayınız

Yeni-Eski BMW X1 karşılaştırması için tıklayınız


Facebook Comments