BMW M2 Çok Yakında Tanıtılacak

BMW’nin en popüler uzantısı olan M harfine yakında yeni bir model ekleniyor. BMW 2 Serisi‘nin en hızlı versiyonu olacak olan bu modelin ismi M2 olacak. Uzun zamandır siyah ve mavi rengi ile kameralara yakalanan test versiyonu bu sefer hatlarını daha iyi gösteren alp beyazı rengi ile yakalandı. Modelde 4 renk seçeneği bulunacak. Bunlar alp beyazı, Safir siyah, mineral gri ve Long Beach mavi olacak. 

Kardeşi M235i modeline göre arka çamurluklardaki genişleme dikkat çekici. Bu genişlik aracı arkadan çok sportif ve agresif gösteriyor. Çamurluklardaki bu genişliğin amacı yol tutuşu iyileştirme amacıyla aracın iz genişliğini artırabilmek ve daha geniş lastikler kullanabilmek için. Ayrıca M235i’de bulunan 2 egzoz çıkışı M2’de 4’e çıkmış.
Motor olarak 3.0 litre turbo-benzinli 365 hp gücünde bir motor kullanılacak ve bu motor 465nm tork üretebilecek. Ayrıca alt ve orta devir bandında ekstradan üretilen (boost) 35nm tork da çekişe  ve sportif sürüşe yardımcı olacak.
M2 modeli küçük kardeşi M235i’den daha hafif olacak. Güç artışı ve hafifleme sayesinde 0-100km hızlanmasının 0.4 sn kadar azalma ile 4.4sn olması planlanıyor. Bu değer sayesinde M2, abileri M3 ve M4’den sadece 0.3 sn daha yavaş olacak ancak hafiflik avantajı sayesinde daha kıvrak bir model olması da beklenebilir.

BMW Yenilikleri, Testleri, Konseptleri, Klasikleri için tıklayınız

Rakipleri

Facebook Comments