Fiat 500 Makyajlandı

Fiat’ın premium minisi 500 modeli makyajlandı. 8 yılda yaklaşık 1.5 milyon adet üretilerek Fiat markasının en önemli modellerinden birisi olan 500 modelinde küçük ama etkili bazı değişiklikler yapılmış. Yeni tip aydınlatma öğeleri, daha gösterişli ve krom miktarı arttırılan ön panjur, ön ve arka tampon dışında aracın dışında önemli bir değişiklik bulunmuyor. Ayrıca yeni tasarım jantlarda araca daha premium bir hava katmış. 

Kokpitte ise yeni tip bilgi sistemi kullanılmaya başlandı. Ses ile kontrol edilebilen Tom Tom navigasyon haritası da bu bilgi sistemi içerisinde bulunuyor. 
En büyük yenilik ise Fiat 500’ün artık çok daha fazla renk seçeneğine ve kombinasyonuna sahip olması olarak görünüyor. Second Skin programı sayesinde Fiat 500 müşterileri istedikleri kombinasyonu kolaylıkla elde edebilecekler. 
Makyajlı fiat 500’de kullanılan motorlarda ise her hangi bir değişiklik bulunmuyor. 1.2 litre atmosferik-benzinli 69hp ve 0.9 litre turbo-benzinli 85hp ve 105hp gücündeki motorlar 5 ileri ve 6 ileri manuel ve Dualogic otomatikleştirilmiş şanzumanlar ile tercih edilebilecek. 
Makyajlı modelin sonbahar aylarında ülkemizde satılmaya başlanması muhtemel görünüyor. 

Fiat Yenilikleri, Testleri, Konseptleri, Klasikleri için tıklayınız

Rakipleri : Opel Adam, Smart ForTwo, Mini One

Facebook Comments