Hyundai’den Geleceğin Lüksü

Güney Kore’nin gururu Hyundai markası son yıllarda oldukça iyi atılımlar yaparak kendisine Alman Otomobillerini rakip olarak seçti. Özellikle i30, i40, Elantra ve ix35 gibi modellerle ciddi bir rakip olduğunu gösterdi. Yeni tanıtılan Vision G Konsepti ile de bu mücadeleyi daha yukarılara taşıyacak gibi görünüyor. Model oldukça lüks ve ilerici bir görünüme sahip olsa da Bentley ve Aston Martin gibi İngiliz asillerinden oldukça fazla detay kopya çekilmiş gibi görünüyor.

Aracın iç tasarımında ise Hyundai modellerinde görmeye alışık olmadığımız bir şekilde oldukça kaliteli ahşap ve deri kaplamalar kullanılmış ve kabin tasarımı olarak Alman ve İngiliz markalarından esinlenildiği belli oluyor.

Hyundai’nin Kuzey Amerika’da bulunan dizayn birimi tarafından tasarlanan Vision G Konseptinde 5 litre hacminde 420hp gücünde bir V8 motor tercih edilmiş. Özellikle Kuzey Amerika’da oldukça sevilen Genesis modelinin bir sonraki jenerasyonunda Vision G Konseptinden oldukça fazla detay bulunacağı tahmin ediliyor.

Facebook Comments