Yeni BMW 5 Serisi Kamuflajı Hafifletti

BMW’nin 3 Serisi’nden sonra en fazla satış rakamlarına sahip olan modeli 5 Serisi uzun zamandır kamuflajlı olarak test ediliyor. Daha önce de bir çok sefer görüntülenen ancak ağır kamuflaj nedeniyle hatları tam olarak anlaşılamayan model bu sefer kamuflajını hafifletmiş bir şekilde görüntülendi. Ayrıca kokpiti de ilk kez olarak yüzünü gösterdi. 

Fotoğraflardan anlaşıldığı haliyle yeni BMW 7 Serisi‘ne oldukça benzeyeceği tahmin edilen 5 Serisi’nin kokpiti de abisiyle neredeyse aynı görünüyor. Mevcut modelde göğüs içinde olan ekranın artık diğer modellerde olduğu gibi kokpit dışına çıktığı anlaşılıyor. Ayrıca direksiyon simidi de 7 Serisi ile aynı kullanılmış.
Kullanılacak motorlar da ise ülkemiz için büyük müjde var. BMW’nin yeni geliştirdiği, BMW 3 ve BMW 1 Serilerinde kullanılmaya başlanan 1.5 litre 3 silindirli turbo-dizel motorun yeni 5 Serisi’nde kullanılma ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Ayrıca aynı motorun turbo-benzinli versiyonu kesin olarak kullanılacak. Bu motorlar 8 ileri otomatik şanzuman ile kombine edilecek. Modelin 2017 yılı başlarında tanıtılması bekleniyor.
  • Rakipler :
    • Mercedes E Sınıfı, Audi A6

Facebook Comments