Lexus LX 570 Makyajlandı

Toyota’nın premium rakiplerine yönelik markası olan Lexus en büyük modeli olan LX serisini makyajlandı. Yeni görünümüyle adeta bir tankı andıran modelin özellikle yeni ön panjuru oldukça çarpıcı bir görünüme sahip ve modeli oldukça heybetli gösteriyor. Aslında Toyota Land Cruiser bazlı bir model olmasına rağmen yapılan değişiklikler sayesinde profilden görünüm hariç tamamen özgün bir araç olarak tasarlanmış. Bu da Lexus tasarımcılarının başarısını gösteriyor.

Lexus LX’in içi ise adeta bir salon görünümde ve oldukça geniş. Kokpit ise oldukça şık ve heybetli bir görünüme sahip. Neredeyse tüm yüzeyler kaliteli deri ile kaplanmış. Kokpitin ortasında yer alan ve 12.3 inch ebadındaki ekran ise oldukça devasa bir görünüme sahip ve arkada oturanların bile rahatlıkla ekranı takip etmesini sağlıyor. Arka koltuk başlıklarına ise yine devasa olan 11.6 inch hacminde eğlence sistemine ait ekranlar entegre edilmiş.
Modelde 5.7 litre hacminde atmosferik-benzinli 383hp gücünde bir motor kullanılmış. Bu motor Amerikan geleneklerine uygun olsa da ülkemiz vergi sistemi için oldukça kötü bir seçenek. Bu nedenle ülkemizde satışı hayal olarak görünüyor.

Lexus Yenilikleri, Testleri, Konseptleri, Klasikleri için tıklayınız

Facebook Comments