Mercedes C Sınıfı Coupe Tanıtıldı

Mercedes C Sınıfı Sedan versiyonunun geçtiğimiz yıl tanıtılmasından sonra kasanın Coupe versiyonu da sonunda tanıtıldı. Önceki modelde gerek ön tasarım gerekse de arka tasarım Sedan kardeşi ile oldukça benziyordu. Yeni modelde ise Mercedes Mühendisleri daha özgün bir model ortaya çıkarmışlar. Aracın hem ön tasarımı hem de arka tasarımı Sedan modelinden farklı tasarlanmış. Özellikle arka kısım büyük abisi S Sınıfı Coupe ile oldukça benzer bir tasarıma sahip. Aracın kokpiti ise sedan kardeşi ile birebir aynı tasarlanmış. Zaten iyi bir kokpit tasarımına sahip olan model sportif öğeler ile desteklenmiş.

C Serisi Coupe’de sedan modelinde kullanılmakta olan motorlar kullanılacak. Başlangıçta 2.0 litre turbo-benzinli 241hp gücünde motorun kullanılacağı ve model uzantısı olarak da C300 tercih edilecek. Benzer bir şekilde BMW’de 2.0 litre turbo-benzinli 245hp gücündeki motorunda artık 3.30i uzantısını kullanmaya başladı.
1.6 litre hacminde turbo-benzinli ve dizel motorların ise C serisi Sedan’da olduğu gibi kısa bir süre sonra kullanılması planlanıyor. Bu motorlardan dizel olanı Renault kökenli ve yeni Renault Espace‘de kullanılan 160ps gücündeki versiyonun C Coupe’de kullanılması olası görünüyor. Ayrıca bu motor test aşamasındaki yeni Mercedes E Sınıfı‘nda da kullanılabilir.
  • Rakipler 
    • BMW 4 Serisi, Audi A5

Facebook Comments