Isuzu Dmax makyajlanıyor

Isuzu markasının Chevrolet Colorado bazlı pikap modeli olan ve ülkemizde de üretilen Dmax modelinin makyajlı hali Tayland’da görüntülendi. Rakibi olan markaların büyük bir atak içerisinde ardarda çıkardıkları yeni modeller karşısında eli zayıflayan marka, makyajlı Dmax ile eski formuna kavuşmak istiyor. 

Makyaj operasyonu ile beraber ön görünüm daha güncel bir şekilde değiştirilmiş. Izgara ve ön tamponun değişmesinin yanında ledli aydınlatmalara sahip ön far grubu da artık daha farklı bir tasarıma sahip. Aracın arkasında ise arka kapak tasarımı değişikliğe uğramış. Ayrıca artık 18 inch çapında jantlarda donanım seçenekleri arasında bulunacak. Kokpitte ise yeni 8 inc genişliğinde bilgi ekranı orta konsolu tamamen kaplıyor. Dünyada bir pikap modelinde sunulmaya başlanan ve tavanda yer alan surround hoparlör ise oldukça farklı bir detay olarak öne çıkıyor.
En büyük değişiklik ise motorda gerçekleşecek. 2.5 litre hacminde çift turbo beslemeye sahip motor artık yerini 1.9 litre çift-turbo motora bırakıyor. 150hp güce ve 350nm torka sahip olan bu motor sayesinde %19 daha az yakıt tüketimi olacağı belirtiliyor. Yeni motora uyumlu bir şekilde tasarlanan yeni 6 ileri spor şanzumanda yenilikler arasında bulunuyor. 3.0 litre hacme sahip 177hp gücünde ve 380nm tork üreten motor da seçenekler arasında bulunacak ve otomatik şanzuman şimdilik sadece bu motor ile tercih edilebilecek.

Facebook Comments