İzlediğiniz kazaya neden olabilecek 5 önemli hata

Videoda oldukça genç bir sürücünün BMW E46 M3 ile yaptığı kazayı izleyeceksiniz. Peki ama bu kaza neden olmuş olabilir?

  • Yanlış direksiyon tutuşu
Sürücü direksiyonu oldukça dar bir açıyla tutuyor ve bu da onun direksiyon yönlendirmesini oldukça kısıtlıyor. Doğru açı olan 180 derecenin biraz altında bir açıyla yani saat 09.15 konumunda tutuş kolların tam fonksiyonlu bir şekilde direksiyonu çevirebileceği anlamına gelir. Bu şekilde tutuş ile kolların hareketleri kısıtlandığı için vücut devreye girer ve bu da hareketleri ve refleksleri sınırlar.
  • Ön aksın boşta olması
Videonun 20.saniyesi dikkatli bir şekilde izlenirse sola doğru virajın başladığı noktada yolun düz olmadığı ve hafif inişe geçtiği görülebilir. Bu noktada aracın ön aksı hızlı bir şekilde gidildiği için havada kalıyor ve direksiyon sola dönük olmasına rağmen yönlendirme yapılamıyor ve araç dümdüz giderek taşın üzerine çıkarak şahlanıyor.
  • Yolun iyi bilinmemesi
Yarış pilotları bile yarışmalardan önce yarışacakları yolu tanımak için bir çok farklı sürüş gerçekleştirirler. Bu sürüşler ilk zamanlarda oldukça standart hızlarla ve sakin bir şekilde gerçekleşir. Videodaki sürücü ise büyük bir ihtimalle yolu iyi bilmemesine rağmen bilinçsiz bir şekilde hız yapıyor.
  • Ciddiyetsiz sürüş pozisyonu
Sürücünün koltuğunu ciddiyetsiz bir şekilde ayarladığı ve yola hakim olacak sürüş pozisyonunu elde edemediği anlaşılıyor. Koltukta sürekli olarak hareket halinde olması onun koltuğa iyi yerleşemediğini ve yola hakim olamadığını gösteriyor.
  • Need For Speed oynar gibi sürüş tarzı 
Arabayı kullanan sürücünün oldukça genç ve tecrübesiz bir kişi olduğu anlaşılabilir. Büyük bir ihtimalle bu genç yarış oyunlarına da oldukça düşkün ve kendisini oynadığı oyunlara kaptırmış olabilir. Kullandığı aracın da oldukça performanslı bir otomobil olan 343 ps gücünde arkadan çekişli BMW E46 M3 olması ve özel sürüş tecrübesi gerektirmesi de bu kazaya neden olmuş olabilir.

Facebook Comments