Mercedes GL makyajlandı ve ismi GLS oldu

Mercedes’in ağırlıklı olarak Kuzey Amerika pazarı için ürettiği dev SUV modeli GL oldukça ciddi bir şekilde makyajlandı. Aracın dış ve iç tasarımı ile beraber GL olan ismi de GLS olarak değişti. GLS modeli bulunduğu pazarlarda genellikle Cadillac Escalade gibi en iri SUV modelleri ile rekabet etmek için üretilen 7 koltuğa sahip bir model.

 Makyaj operasyonu ile aracın ön kısmında motor kaputu, ön panjur, farlar ve tampon değişirken arka tasarımda far grubu ve tampon değişikliğe uğradı. Ayrıca yeni eklenen renk ve jant seçenekleri de aracın daha güncel görünmesini sağlıyor.
Kokpitte ise bir Mercedes geleneği haline gelen ve çok da sevilmeyen tablet şeklindeki yeni bilgi ekranı ve bu ekranın sağında ve solunda bulunan yenilenen havalandırma ızgaraları dikkat çekiyor. Bu  bilgi ekranı artık touch pad vasıtasıyla kontrol edilebilecek. Direksiyon ise artık çok daha farklı ve sportif bir tasarıma sahip olarak karşımıza çıkıyor. Yeni eklenen deri ve ahşap seçenekleri ile de konfor ve lüks hissi daha da yükselecek. 
Ülkemizde biri dizel biri de benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile satılan GL modelinin, GLS ismiyle beraber motorları daha verimli hale gelecek.
  • GL 350 BlueTEC modeli artık GLS350d olarak satılacak ve motor gücü 255hp olarak kalacak ve  620nm tork verisine sahip olacak.
  • GL500 BlueEFFICIENCY modeli artık GLS500 olarak satılacak ve motor gücü 20hp artışla 449hp’ye çıkacak. Tork verisi ise değişmeyerek 700nm olarak kalacak.
Mercedes ile ilgili diğer yazılar için tıklayınız.

Facebook Comments