Mercedes C Sınıfı Cabrio testte görüntülendi

Mercedes’in ülkemizde en sevilen modellerinden birisi olan C Sınıfı yakın zaman önce Coupe kasa tipine kavuşmuştu. Üstü açık versiyonu ise ağır kamuflajlı olarak görüntülenmişti ancak aracın genel hatları ile ilgili olarak çok fazla detay anlaşılamıyordu.


Yeni ortaya çıkan görüntülerde ise C Sınıfı Cabrio’da neredeyse hiç kamuflaj bulunmuyor. Aracın hatları açık bir şekilde anlaşılıyor ve oldukça da şık bir tasarıma sahip. Kumaş tente ve arka bagaj kısmının dar yapısı ise dikkat çekiyor. En büyük rakibi olan BMW 4 Serisi Cabrio halen metal tente kullanıyor ancak daha sonraki modellerde kumaş tenteye geçme ihtimali olduğu da söylentiler arasında bulunuyor.

Kullanılacak motorlar ile ilgili henüz net bir bilgi olmasa da C Sınıfı Coupe ve Sedan’da kullanılan tüm motor seçeneklerinin Cabrio’da da kullanılacağı düşünülüyor. Diğer taraftan ülkemiz için 1.6 litre turbo-benzinli motorun sunulup sunulmayacağını zaman gösterecekken geçtiğimiz günlerde makyajlanan ve ismi SLC olarak değiştirilen SLK modelinde 1.6 turbo-benzinli ünitenin bulunuyor olması C Serisi Cabrio’da da bu motorun kullanılma ihtimalini güçlendiriyor. Bu hamle sonrası BMW’de büyük bir ihtimalle 4 Serisi Gran Coupe modelinde Türkiye’ye özel olarak kullandığı 1.5 litre 136ps gücündeki motoru Cabrio modelinde kullanabilir.

Facebook Comments