Yeni Audi A4 Türkiye fiyatları açıklandı

Audi’nin dış görünümü makyaj tarzında yenilenen A4 modeli ülkemizde satılmaya başlandı. Dış görünümündeki bu sınırlı değişim aracın içinde yerini tamamen yeniden tasarlanmış ve büyük abisi Audi Q7 tarzına sahip kaliteli kokpit ile affettiriyor. 

Yeni Audi A4’de VW Passat’da da kullanılan 1.4 TSI (Audi’de TFSI) ve 2.0TDI motorlar ile DSG (Audi’de S-tronic) şanzımanlar aynen tercih edilmiş. Merakla beklenen 1.6 TDI motor ise henüz seçenekler arasında sunulmuyor. Bu motorun A4’de kullanılıp kullanılmayacağı ise belirsizliğini koruyor. Ancak yinede A4’de uzun zamandır sunulmayan düşük hacimli motorun benzinli de olsa gelmiş olması satış rakamlarına olumlu yansıyacaktır.
Yeni Audi A4’ün genel anlamdaki kalitesi ve kokpit işçiliği Alman otomobil dergilerinde yapılan detaylı testlerde BMW 3 Serisi ve Mercedes C Sınıfı’ndan genelde daha iyi çıksa da fiyatları aynı veya daha aşağıda bulunuyordu. Ancak yeni Audi A4 ülkemizde bu iki modelden daha pahalı bir fiyatla satışa çıktı. Bu fiyatlandırma ancak iki durumla açıklanabilir. Audi A4’e ciddi anlamda bir talep olacağını düşünmek veya rakiplerine göre oldukça zengin standart donanım listesi sunuyor olması. 
Yeni Audi A4’ün fiyatları ve rakipleri ile karşılaştırması ise şu şekilde;

A4 2.0 TDI modelinde 4 çeker sistemi ile Quattro seçenekler arasında bulunuyor ve yaklaşık 12.000TL fiyatla bu motor seçeneğinde tercih edilebiliyor. Ayrıca birde yüksek performanslı 2.0 litre 252ps Quattro (4 çeker) modeli mevcut. Bu model 224,130TL fiyatla satışa sunuluyor. BMW’de bu modele rakip 3.30i modeli var ancak fiyatları açıklanmadı. Mercedes’de ise bu motora en yakın olarak 2.0 litre 211ps gücünde bir ünitenin bulunduğu C250 modeli var ve fiyatı da 230,300TL.

Facebook Comments