Mercedes CLA makyajlandı

Mercedes adeta yenileme atağına geçti. Yeni ve makyajlı modellerini sırayla müşterilerin beğenisine sunan marka şimdi de kompakt sınıf sedan temsilcilerinden sportif kasaya sahip CLA modelini hafif ancak etkili bir şekilde makyajladı. Hatchback kardeşi Mercedes A Sınıfı’da 2015 yılında makyajlanmış ve hatları günümüze daha uygun hale getirilmişti.

Yapılan makyaj operasyonu ağırlıklı olarak aracın ön tasarımında gerçekleşmiş. Yeni ön tampon ve Mercedes’in yeni modellerinde kullanmaya başladığı elmas desenlere sahip ön panjur ve yenilenen gündüz farları ile aydınlatma grubu sayesinde CLA modern bir görünüm sergilerken çok daha güncel görünüyor.
Solda makyajlı Mercedes CLA
Aracın arkasında yapılan operasyon ön tasarımda yapılan operasyona benzer bir şekilde gerçekleşmiş ancak belirginliği daha az. Kıvrımları değişen arka tampon ve boyutları büyüyen ve ovalleşen egzoz uçları daha çok göze çarparken arka stop grubunun da kırmızı ve beyaz renkler yer değiştirmiş. Modelde dış görünümdeki değişimi pekiştirmek için yeni gövde rengi ve jant seçenekleri de sunulmaya başlanacak.
Solda makyajlı Mercedes CLA
Kokpit tasarımında önemli bir değişiklik bulunmuyor ancak altı düzleşen ve tasarımı değişen direksiyon simidi daha güzel ve sportif bir görünüme sahip. Ayrıca çok eleştirilen bilgi-eğlence sisteminin ekranı inceltilmiş ve bir nebze de olsa gönül alınmaya çalışılmış. Yeni sunulacak olan döşeme ve dekor seçeneklerinin ise tazelemeye yardımcı olması sağlanmış. Ayak hareketi ile bagaj kapağının açılabilmesi ve aktif fren destek sistemi ise yeni sunulacak olan konfor ve güvenlik sistemleri arasında yer alıyor.
Solda makyajlı Mercedes CLA
Kullanılacak motor seçeneklerinde ise herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Ülkemiz için 1.6 litre turbo-benzinli 156ps (CLA200) ve 1.5 litre turbo-dizel 109ps (CLA 180d) motorlar alternatiflerde bulunacakken 1.6 litre turbo benzinli 122ps (CLA 180) güce sahip versiyonun Türkiye’de satılıp satılmayacağı henüz belli değil. Diğer taraftan AMG 45 modelinde daha önce yenilenen 381ps güce sahip 2.0 litre turbo-benzinli bir motor bulunuyor ve gövdeye uygulanan aerodinamik iyileştirmeler sayesinde  modelin 0-100km hızlanması daha da azalarak 4.1 saniyeye kadar iniyor.
Makyajlı Mercedes AMG CLA 45
Bu makyaj operasyonu ile beraber CLA modelinin Shooting Brake olarak adlandırılan sportif Station Wagon modeli de makyajlandı. Ancak bu model ülkemizde maalesef satılmıyor ve satılması durumunda ilgi göreceğini de düşünüyoruz. Umarız makyajla beraber Mercedes Türkiye bu daha kullanışlı kasa tipini de ülkemize getirir. 
Makyajlı Mercedes CLA Shooting Brake

Facebook Comments