BMW 3 Serisi Gran Turismo makyajlandı

BMW’nin 3 Serisi Liftback versiyonu olan Gran Turismo (GT) modeli makyajlandı. 5 Serisi GT modelinden sonra üretilmeye başlanan modelin tasarımı birçok kişi tarafından BMW’nin tarzına uymamakla eleştiriliyor ancak arka koltuk sırasında sunduğu geniş diz mesafesi ile de bir üst sınıfta bulunan 5 Serisi’ni bile geride bırakabiliyor. Bu nedenle de özellikle aileye sahip kullanıcıların dikkatini çekiyor. 

Aslında yapılan operasyon için makyaj demek bu kelimenin hakkını vererek yapan diğer modellere haksızlık olur. Bize göre makyajdan çok bir yeni yıl güncellemesi demek daha doğru olur. Artık makyaj dendiği zaman görünümde hissedilir bir değişme ve yenilikler aklımıza geliyor. 3 Serisi GT modelinde ise ön görünümde sadece tamponda bulunan çıtaların tasarımı değiştirilirken M Pakete sahip olan versiyonda o da değişmemiş. Dikkat çeken en büyük değişim olarak ise farların iç tasarımının değişmiş olması ve geçtiğimiz yıl makyajlanan 3 Serisi Sedan modeline olan  benzerliği gösterilebilir.
Aracın arkasında da benzer bir şekilde fazla değişiklik bulunmuyor ve tamponunun alt kısmında bulunan kedi gözü aydınlatmalar bir miktar üste alınmış ve stop grubunun iç tasarımı değiştirilmiş. M Paket de ise önde olduğu gibi arkada da aydınlatmalar ve stop grubu iç tasarımı haricinde değişiklik bulunmuyor. Normal paketlerde sunulacak yeni renklerin haricinde M Pakette sunulacak olan ilgi çekici Estorial Mavi renk de yenilikler arasında bulunuyor.

Kabinde de aynen aracın dışında olduğu gibi sadece dekoratif çıtaların şeklinde değişiklik yapılmış. Havalandırma düğmelerinin ve üfleçlerinin bulunduğu alanı saran parlak siyah ve krom kaplamalar kalite algısını bir miktar yükseltmiş diyebiliriz.

Kullanılacak motorlarda dikkat çeken en önemli yenilik olarak ise 5.25d modelinde de kullanılan 2.0lt turbo-dizel 224ps motorun artık 3 Serisi GT’de de kullanılacak olması gösterilebilir. Motorların güçlerinde artmanın yanı sıra emisyon ve tüketim değerlerinin de azaldığı belirtiliyor. Ayrıca 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzımanlar da elden geçirilmiş. Kısacası hem motorlar hem de şanzımanlar artık daha verimli diyebiliriz.  Sunulacak motorlar ve modeller ise şu şekilde;
  • 2.0lt turbo dizel 150ps – 318d
  • 2.0lt turbo dizel 190ps – 320d
  • 2.0lt turbo dizel 224ps – 325d
  • 2.0lt turbo benzin 184ps – 320i
  • 2.0lt turbo benzin 252ps – 330i
  • 3.0lt turbo benzin 326ps – 340i
  • 3.0lt turbo dizel 313ps – 335d X Drive

BMW ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız