BMW 3 Serisi Makyajlandı

2012 yılında satışa sunulan F30 kasa kodlu BMW 3 Serisi makyajlandı. Oldukça küçük detayların değiştiği makyajlı modelde en büyük değişiklik ledli gündüz farlarında meydana geldi. Yuvarlak olan ledli angel farlar artık C şeklinde ve çizgi şeklinde bir uzantısı mevcut. Ön ve arka tampon tasarımında bulunan kıvrımlarda hafif bir şekilde makyajlanmış. Ayrıca Sport Line ve Luxury Line modellerinde bulunan krom ve alüminyum görünümlü dekoratif çıtaların da şekli değiştirilmiş. Arka stop farlarının da deseni değiştirilerek daha belirgin görünmesi sağlanmış. 

Aracın iç tasarımında ise daha az değişiklik bulunuyor. Havalandırma ve ses sisteminin bulunduğu kısımda piyano siyahı parlak kaplama miktarı artmış. Ayrıca kokpitin sol ve sağ kısımda bulunan havalandırma ızgaralarında krom çerçevelere yer verilmiş. Bilgi ekranını kontrol etmeye yarayan i-drive kontrolünün çapı büyütülerek üzerinde parmak ile yazı komutu verilebilmesi sağlanmış. 
Aracın dış ve iç tasarımından daha fazla değişiklik ise motor alternatiflerinde bulunuyor. Makyajlı 1 Serisi ve 2 Serisi Active Tourer ve 2 Serisi Grand Tourer modellerinde de kullanılmaya başlanan 1.5 Litre 3 Silindirli turbo-benzinli 136 hp gücündeki motor artık 3 Serisi’nde de kullanılmaya başlandı. Bu motorun kullanılacağı modelin adı ise artık 3.18i olarak değiştirildi. Ayrıca 1.5 Litre 3 Silindirli turbo-dizel 116 hp gücündeki motorun da 8 ileri otomatik şanzuman ile kombine edilerek satışa çıkacağı haberler arasında bulunuyor. Bu motora sahip model 3.16d uzantısı ile satışa sunulabilir. 2.0 Litre turbo-dizel motorun gücünün de 184hp’den 190hp’ye çıkacağı tahmin ediliyor. 1.6 Litre turbo-benzinli 170hp gücündeki motorun ise 177hp olarak güncellenmesi bekleniyor.

Facebook Comments