7 koltuklu uzun VW Tiguan XL görüntülendi

Yeni VW Tiguan geçtiğimiz yıl tanıtıldı ve ülkemizde yaklaşık 3 aydır satılıyor. Düşük hacimli dizel otomatik seçeneği olmamasına rağmen 1.4TSI 150ps – otomatik seçeneği ile bile büyük ilgi gören yeni Tiguan bir önceki modele göre tasarımı, büyüklüğü ve kalitesi ile sanki bir üst sınıf araçmış gibi görünüyor diyebiliriz. 


Hyundai Tucson – Kia Sportage – Nissan Qashqai – Renault Kadjar – VW Tiguan karşılaştırması

Diğer taraftan Tiguan satışlarına hız kazandırabilecek ve bir üst sınıfta yer alan Crossover modellerinin bile önünü kesebilecek olan 7 koltuklu uzun Tiguan modeli Tiguan XL ilk kez kamuflajsız ve bu kadar yakından A.B.D’de görüntülendi. Daha önce Çin’de bir fabrikada görüntülenmiş olsa da bu derece net ve yakından değildi. 
Dingil aralığı 110mm artacak olan modelin arka kısmında da bir miktar uzama gerçekleşecek. Bu iki ölçünün değişmesi arka diz mesafesinde değişikliğe neden olur mu bilinmez ancak 3. koltuk sırasının eklenmiş olması özellikle geniş aileler için oldukça iyi bir seçenek olabilir. Aracın ön görünümünde herhangi bir değişiklik yok anca profilden bakıldığı zaman dingil aralığının artmasının etkisi ile daha iri görünen modelin arka kısmının uzaması da C sütununun daha değişik tasarlanmasına neden olmuş gibi görünüyor. 
Solda VW Tiguan sağda VW Tiguan XL C sütunu tasarım farkı
Göz ile tahminde bulunacak olursa arka kısımda 10cm’ye yakın bir uzama gerçekleşmiş gibi görünüyor. Bu değere 11cm dingil aralığı da eklenirse aracın toplam uzunluğunda tahmini olarak 20-25cm uzama beklenebilir. VW Tiguan XL modelinin 2017 başında satışta olacağı tahmin ediliyor. Fiyatının ise normal Tiguan modeline göre yaklaşık %8-10 oranında daha fazla olması beklenebilir.

Facebook Comments