Brabus Sprinter Conference Lounge tanıtıldı

Mercedes onaylı modifiye firmalarının en başta geleni diyebileceğimiz Brabus, markanın otomobil modellerinin yanında Minibüs modellerini de el atmış durumda ve geçtiğimiz yıllarda oldukça lüks bir Sprinter modelini zaten tanıtmıştı. Bir önceki modelin iç tasarımı limuzin lüksüne ve görünümüne sahipken yeni tanıtılan model daha çok VIP transfer aracı şeklinde ve daha mütevazi detaylara sahip olmasıyla öne çıkıyor. Diğer taraftan modelin iç ve dış tasarım detayları incelendiğinde ülkemizde de satışta olan VW Crafter Premium ile olan müthiş benzerlikler gerçekten de dikkat çekici. Koltukların genel tasarımı, kullanılan materyaller ve kaplamalar her iki aracın sanki birbiri ile rakip olarak yaratılmış hissini veriyor.
Solda Brabus Sprinter sağda VW Crafter Premium
Her iki modelde oldukça lüks ve rahat görünüyor ancak Brabus’da kullanılan kaplama ve deriler mutlaka daha kalitelidir demeden de geçemiyoruz. Ancak bunun nedeni marka farklılığı nedeniyle değil aracın 224.000Euro olan Almanya fiyatından kaynaklanıyor. Aracın içinde ve dışında Brabus logoları ile beraber çeşitli farklı detaylar olsa da bize göre her iki araç arasında öyle önemli de bir fark yok. Ayrıca motorda ve yürüyen aksamda da herhangi bir modifikasyon yok. Ancak istenilen fiyat gerçekten de çok uçuk olmasıyla öne çıkıyor. Aracın lüksüne diyecek yok ancak benzer detaylar VW Crafter Premium modelinde de bulunuyor. 
Solda Brabus Sprinter sağda VW Crafter Premium
Aracın fiyatının neden bu kadar uçuk olduğunu düşündüğümüzü ise VW Crafter Premium modelinin Türkiye fiyatından açıklayabiliriz. Karşılaştırmalı resimlerde görünen Crafter Premium uzun şasi ve 9+1 koltuk düzenine sahipken fiyatı yaklaşık 162.000TL civarında. Bu fiyatı 1 Euro= 3.4TL Euro kuruna bölecek olursak karşımıza 47.650Euro gibi bir değer çıkıyor ki böyle bir araç Almanya’da da en fazla bu fiyata satılır diye düşünüyoruz. Brabus Sprinter’ın 224.000 Euro fiyatıyla karşılaştırınca da 5 kata yakın bir fark çıkıyor. Motor ve yürüyen aksam olarak önemli bir fark olmayan iki araç arasında 2-3 kat farkı anlayabiliriz ancak 5 kat fark gerçekten de sadece Brabus imajıyla açıklanabilir gibi değil.