VW Arteon, CC yerine geçiyor

VW’in premium rakiplerine karşı üzerinden Passat ismini atarak makyaj sonrası CC adı ile satışa sunduğu sport sedan modelin yenilenme zamanı yaklaşıyor ve bu doğrultuda ilk resmi çizim (başlık görseli) VW tarafından yayınlandı. 2008 yılında üretilmeye başlanan ve 2012 yılında özellikle ön kısmı ciddi şekilde yenilenen VW CC’nin 2017 Mart ayı 2.haftasında yapılacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldıktan sonra 2017 yaz aylarında ülkemizde olması beklenebilir. 

Aşağıdaki görseller VW tarafından 23.02.2017 tarihinde resmi olarak yayınlanmıştır. Aracın tümünün göründüğü patent çizimleri sayfanın devamındadır.

Diğer taraftan modelin adı tekrar değişiyor ve CC yerine artık Arteon adı kullanılacak. Hatırlanacak olursa geçtiğimiz günlerde CC yani Arteon modeline ait olduğu iddia edilen görseller internet ortamına düşmüştü. Bu görsellerle beraber makyajlı Golf görselleri de vardı ve Golf’ün makyajlanmasının ardından görsellerin doğruluğu da kanıtlandı. Bu doğrultuda CC’nin yayınlanan (aşağıda gösterilen) görsellerinin de doğru olduğunu düşünüyoruz.

VW CC’nin ne tip özelliklere sahip olabileceğine ve fiyatına dair analizimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

Yeni VW CC nasıl olabilir?

Yeni VW CC arka görünüm

Yeni VW CC ön görünüm
VW GTE Sport Coupe Konsepti (VW Arteon)