Yeni BMW 5 Serisi için M Performance aksesuarları tanıtıldı

BMW’nin en sevilen modellerinden birisi olan ve E Segmentinde yer alan 5 Serisi yakın bir zaman önce tamamen yenilenmişti. Ülkemize 2017 Nisan tarihinde gelmesi beklenen modelin şimdi de M Performance olarak bilinen aksesuar paketi tanıtıldı. M Performance aksesuarlarında aracın görünümünü daha sportif hale getiren gövde kitinden tutun performansı yükselten ECU uygulamalarına kadar birçok farklı seçenek bulunuyor. 


Yeni BMW 5 Serisi Türkiye fiyat analizi

Sunulan güç paketleri şimdilik 530i, 540i ve 530d versiyonları için seçilebiliyor ve güç, motor tipine göre değişmek kaydıyla %8-%10 arasında yükseltilebiliyor. Ayrıca artan gücü desteklemek için aracın daha sportif sesler yaymasına olanak veren bir egzoz kiti seçeneği de mevcut ve bu güç paketleri karbonfiber veya krom egzoz ucu ile görsel olarak zenginleştirilebiliyor. Egzoz uçları için ise dairesel ve köşeli olmak üzere 2 farklı tip mevcut. 

Artan güç doğrultusunda aracın yol tutuşunu da iyileştirebilmek için sunulan 20 inch büyüklüğünde özel tasarım jantlar ve aerodinamik gövde kiti (Ön tampon eklentisi, karbon fiber yan aynalar, arka tampon altı difüzör, bagaj üstü spoyler) ise sportif görünüme büyük katkıda bulunuyor. Önde 4 pistonlu ve arkada da tek pistonlu alüminyum kaliperler ise BMW 5 Serisi’nin daha kısa mesafede durmasını sağlıyor. Aracın içindeyse alcantara kaplı M Performance direksiyon simidi ve yeni tip sportif pedallar sunuluyor.