Hızlı ve Öfkeli Serisi’nin en son bölümüne ait tanıtım videosu yayınlandı

14 Nisan 2017 tarihinde gösterime girecek olan Hızlı ve Öfkeli Serisi’nin en son bölümü oldukça ilginç gelişmelere sahne oluyor. İlk olarak esas tanıtım videosunun günü için bir tanıtım videosu yayınlandı ardından da bölümün adının The Fate of the Furious yani Öfkelinin Kaderi olduğunu açıklayan bir tanıtım videosu yayınlandı. Gerek kullanılan araçlar gerekse de yapısı itibariyle oldukça köklü değişikliklere giden serinin büyük merak uyandıran ana tanıtım videosu ise sonunda yayınlandı. 

Kadrosuna Charlize Theron, Kurt Russell ve Clint Eastwood’un oğlu Scott Eastwood’u da katan seride oldukça büyük bir sürpriz var ve her şeyin başı diyebileceğimiz karakter olan Dominic Toretto artık kötü tarafa geçiyor. Charlize Theron’un canlandırdığı kötü taraftaki Cipher karakterinin etkisi altında kaldığı anlaşılan Dominic Toretto ailesine ve dostlarına karşı gelerek taraf değiştiriyor. Filmin sonunda ne olacağı bilinmez ancak bize göre Toretto yine ait olduğu yere geri dönecektir diye düşünüyoruz.

Tanıtım videosunda dikkat çeken ise; aksiyonu artan filmin ruhundan artık iyice uzaklaşması ile açıklanabilir. Özellikle ilk 3 bölümde başarılı bir modifiye-aksiyon filmi olarak dikkat çeken seri, 4.bölümden itibaren daha çok aksiyona kaymaya başladı ve otomobiller ana konu olmaktan çıkarak filmi zenginleştiren birer öğe olarak cılızlaştı. Öyle ki son bölümde super sport otomobillerden paletli taşıtlara ve hatta denizaltılara kadar birçok değişik araç kullanılmış. Serinin en son filmini başından sonuna kadar zevkle izleyeceğimizi düşünüyor olsak da eski bölümlerdeki saf otomobil ruhunu hissedebileceğimizi düşünmüyoruz. 
Facebook Comments