Mercedes Royale; Türünün tek örneği

Bazı insanlar vardır hem içlerinde büyük bir otomobil sevdası beslerler, hem farklı olmak isterler hem de çok zengindirler. İstedikleri her otomobili satın alabilen bu insanların içindeki farklı olma dürtüsü bir süre sonra açığa çıkar ve kendilerine özel araçlar yaptırmaya başlarlar. Videomuza konu olan otomobil de büyük bir ihtimalle bu tip bir kişiye ait ve geçtiğimiz yıl düşük çözünürlüklü ve kısa bir video ile izleme fırsatı bulmuştuk.

Ancak bu otomobil bu sefer karşımıza oldukça yüksek çözünürlüklü bir video ile çıktı. Daha öne Monako’da görüntülenen araç bu sefer A.B.D’de görüntülendi. İlginç aracı caddede park etmiş bir şekilde gören kişi 5 dakikalık bir çekim ile güzel bir bilgilendirme yapıyor. Daha önceki kısa ve düşük çözünürlüklü çekimden pek bir şey anlaşılmıyordu ve araç oldukça kötü bir işçiliğe sahipmiş gibi görünüyordu. Ancak yeni çekimde aracın her zevke hitap etmemesine rağmen gerçekten de çok iyi bir işçiliğe sahip olduğu açık bir şekilde anlaşılıyor. Eminiz ki böyle bir aracı yaptırmak yerine rahatlıkla Mercedes Maybach modellerinin en üst seviyesi alınabilirdi. Ancak geçmiş ve günümüzün hem sedan hem de spor Mercedes modellerini bir araya getiren Royale oldukça fazla dikkat çekiyor.

Gelelim aracın detaylarına; Aracın kokpitinden anlaşıldığı kadarıyla 2014 yılında üretilmeye başlanan Mercedes W222 kasa S Serisi üzerine inşa edilmiş. Ancak türünün tek örneği bu araçta çok farklı Mercedes detayları kullanılmış olsa da meşhur Mercedes amblemi yerine dikine duran çizgi şeklinde bir amblem seçilmiş ve aracın markası da “Royale” olarak belirlenmiş. Gövdesi özel tasarım olan ve 1970’li yılların Mercedes S sınıfına benzetilen otomobil, geçmiş ve günümüz Mercedes modellerinin birçok farklı parçasını barındırıyor ve bu detaylar da büyük ihtimalle şu araçlara ait;

Fabrikadan satılık klasik Mercedesler

  • Aracın platformu: Mercedes W222 S Serisi
  • Ön panjur ve tampon: Mercedes W108 S Serisi
  • Ön farlar: Mercedes AMG SLS
  • Arka stoplar: Mercedes AMG SLS
  • Yan hava delikleri: Mercedes SLR
  • Jantlar : Ambulance adındaki jant modeline benziyor, 1950-1980 arası birçok farklı Mercedes modelinde kullanılmıştı
  • Aracın kokpiti: Mercedes W222 S Serisi
Facebook Comments