Climbkhana; Ken Block şimdi de Pikes Peak’de

Ken Block’un yeni şov videolarının ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde Ford Fiesta ile engebeli ve tepelik yerleri bulunan bol kumlu çöl benzeri bir arazide şov yapan ralli pilotu, şimdi de dünyanın en tehlikeli yollarından bir tanesi olan ve yüksekliği 430mt’ye kadar çıkan Pikes Peak‘de kendini gösterdi. 

Diğer taraftan bir önceki şovun adı, şehir içi yollarda kullanılan Gymkhana‘dan, bulunduğu araziye uygun olarak Terrakhana‘ya değiştirilmişti. Yine benzer bir şekilde bu sefer tırmanması bol olan Pikes Peak yollarına özel olarak Climbkhana adı tercih edilmiş. Açıkçası Ken Block şovları, neredeyse tüm dizi, film ve şov serilerinde olduğu gibi biraz sıkmaya başladı ancak bu son gösteri diğerlerinden daha tehlikeli ve gerçekçi olmasıyla diğerlerinden ayrılıyor diye düşünüyoruz. Çünkü Pikes Peak olarak anılan bölgede her yıl uluslararası yarışlar yapılıyor ve derin uçurumlarında takla atan birçok araca da rastlamak mümkün olabiliyor. Zaten video izlendiği zaman bu duruma hak vermemek mümkün değil ve Ken Block şovları arasında en gerçekçi ve tehlikeli olanının Climbkhana olduğunu söylemek fazlasıyla mümkün görünüyor. 
Bu arada Ken Block’un Pikes Peak’de kullandığı araç oldukça ilginç. Hoonicorn V2 adındaki bu araç, 1965 model bir Ford Mustang kasasına sahip olsa da, kasa dışında Mustang ile başka ortak noktası bulunamayan modelde 6.7lt hacminde V8 bir motor ve bu motora monte edilmiş devasa boyutta 2 adet turbo besleme bulunuyor. Atmosferik hali ile en fazla 845ps güç üretebilen V8 motor, 2 adet turbonun da eklenmesiyle 1400ps güce kavuşmuş. Tabi bunda yakıt olarak Methanol kullanılmasının da büyük katkısı bulunuyor. 
Ken Block’un diğer bazı videoları için;
Hoonicorn V2 – 6.7lt V8 çift-turbo benzin 1400ps gücündeki motor