Toyota Hilux Invincible; 50.yıla özel versiyon

Toyota’nın pikap modeli Hilux, sağlamlığı ve dayanıklı yapısı ile kendisini sınıfında kanıtlamış bir model olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca ülke ordularından tutun da terör örgütlerine kadar birçok farklı oluşumda Hilux tercih edilmesi oldukça ilginç görüntülere neden oluyor ve hepimiz bu görüntülere internette ve televizyonlarda rastlıyoruz. 

İlk jenerasyonu 1968 yılında tanıtılan ve halen 8.jenerasyonu ile satışta bulunan Hilux, 2018 yılında 50.yılını yani yarım asrı kutlayacak ve bu doğrultuda Toyota da özel bir versiyon ile bu başarıyı onurlandırdı. Invincible yani “Yenilmez” adındaki bu versiyon, modele özel BF Goodrich All Terrain lastiklere sahip siyah jantları, jamurluklara entegre siyah dodikler, siyah basamaklar ve siyah roll bar ile dikkat çekiyor. Ayrıca ön tampon altından başlayıp panjura kadar yükselen siyah ve krom detaylı muhafaza da aracın heybetli ve arazi görünümüne katkıda bulunuyor. Arka yük bölmesi içindeki eşya muhafaza bölmesi ise sonradan rahatlıkla eklenebiliyor ancak bu versiyonda standart olarak yer alıyor.
Arka çamurluk üstlerinde sağlı sollu bulunan ve arka kapağa da taşan “Invincible” yazısı ise modelin özel bir versiyon olduğunu vurguluyor ancak ne kadar şık da görünse her zevke hitap etmeyebilir. İç tasarımda da Invincible versiyonuna özgü detaylar olduğu belirtiliyor fakat herhangi bir görsel maalesef bulunmuyor. Benzer şekilde motor özellikleri de açıklanmamış ancak bize göre Hilux’de en üst seçenek olarak sunulan 2.8lt motorun ve 4×4 çekiş sisteminin aynen yer aldığını, safkan arazi özellikleri için de manuel şanzıman şart diye düşünüyoruz.
Modelin Hilux’un 50.yılını kutladığı 2018 yılında satışa sunulması ve Kuzey Amerika hariç tüm pazarlarda yerini alması bekleniyor. Ülkemize gelip gelmeyeceğini henüz bilmiyoruz ancak caddelerde gördüğümüz Toyota Hilux sahiplerinin araçlarını TRD (Toyota Racing Dept.) aksesuarları ile süslediği göz önüne alınırsa, Hilux Invincible’ın fazlasıyla talep göreceğini aşikar.