Murat 124 Gitt mi, Hummer H2 mi? Hangisi daha çok ilgi çekecek?

Murat 124 Gitt mi, Hummer H2 mi? Hangisi daha çok ilgi çekecek? videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız

2005 yılında akaryakıt firması Opet tarafından yayınlanmaya başlanan bir reklam filmi oldukça fazla dikkat çekmişti. Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın başrolde olduğu bu filmde, bir de Murat 124’den bozma Gitt adında, ünlü bir Amerikan dizisinde yer alan Kitt modeline özenmiş bir araç yer alıyordu. Bu ilginç reklam filmi ve Murat 124 Gitt birçok kişinin aklına kazındı ve günümüzde bile hatırlanıyor.

Murat 124 Gitt’i bir kenara bırakırsak; ABD ordusu tarafından ilk olarak 1989 yılında kullanılmaya başlanan Humvee, devasa boyutları ve ilginç görüntüsü ile birçok kişi tarafından askeri araçtan öte bir model olarak görüldü. Bu doğrultuda da 1992 yılında ilk olarak ünlü aktör Arnold Shwarzenegger için sivil versiyonu Hummer H1 üretildi. Ancak oldukça pahalı ve büyük olan bu aracın günlük hayata daha uygun olan H2 versiyonu 2002 yılında tanıtıldı. 2005 yılında ise daha da küçük H3 versiyonu H2’yi izledi.

Bugünkü konuklarımız ise; bahsi geçen Murat 124 Gitt’in gayet güzel yapılmış bir replikası ve Hummer H2 modeli. Bu 2 ilginç araç nasıl oldu da bir araya geldi diyebilirsiniz. Birbirleri ile boyut ve özellikler açısından en ufak bir ortak nokta barındırmayan bu araçların tek ortak noktaları bize göre fazlası ile ilgi çekmeleri diyebiliriz.

İşte biz de, bu alakasız 2 aracı büyük bir AVM’nin önüne park edeceğiz ve oluşan ilgiyi ölçeceğiz. Ayrıca araçları sürerek izlenimlerimizi de sizlere aktaracağız. Acaba Murat 124 Gitt mi yoksa Hummer H2 mi daha çok ilgi çekecek? Hep beraber göreceğiz. İyi seyirler…

murat 124 gitt hummer h2
Murat 124 Gitt’den indik, Hummer H2’ye bindik. Hangisi daha çok ilgi çekecek?
Facebook Comments