Lada Niva fiyatları belli oldu, Türkiye’de tekrar satışa sunuldu

Uzun bir zamandır ülkemize yeni modeli Vesta ile gelmesi beklenen Lada markası, kendi ürettiği belki de en kemikli araç olan Niva modeli ile Türkiye’ye giriş yaptı. Tek tip motor, tek tip şanzıman, 2 farklı kasa tipi ve 2 farklı donanım seviyesi ile satışa sunulacak olan Lada Niva fiyatları da belli oldu. Bu arada artık Niva adının yerine 4×4 adının kullanıldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Merkezi İzmir’de yer alan Sever Oto tarafından ithal edilerek satışa sunulan Lada Niva hakkında daha detaylı bilgi almak için firmanın web sitesinde yer alan telefonları aramamıza rağmen maalesef bir türlü kendilerine ulaşamadık. Ancak bir takipçimizin bilgisi ile fiyatlardan haberdar olabildik. (İzmirli takipçilerimiz bu konuda bize yardım edebilirlerse seviniriz. Bizimle Facebook veya Instagram hesaplarımızdan iletişime geçebilirsiniz.)

Takipçimizin bilgi aldığı sayfada ise; 4 farklı seçeneğe sahip olacak aracın fiyatlarının 70.000TL’den başlayarak 90.000TL’ye kadar çıkacağı ifade edilmiş. Sayfada yer alan fotolardan da anlaşıldığı üzere, 3 ve 5 kapılı araçlar galeride yerlerini almış. Ayrıca uzun bir zamandır beklenen Lada Vesta‘nın da kısa bir süre sonra ülkemize geleceği konusunda bilgi veriliyor. Belli ki detaylı bir şekilde bilgi alınmış ve fiyatlar da gerçeği yansıtıyor.

Bu doğrultuda farklı donanımlar ve kasa tipleri için Lada Niva fiyatları yaklaşık şu şekilde gerçekleşebilir.
  • Lada 4×4 3 kapı – Standart donanım: 70.000TL
  • Lada 4×4 3 kapı – Urban donanım: 77.000TL
  • Lada 4×4 5 kapı – Standart donanım: 83.000TL
  • Lada 4×4 5 kapı – Urban donanım: 90.000TL

 – Güncel ek bilgilendirme – 

Yazıyı yayınladığımız saatten yaklaşık 4 saat sonra bir takipçimiz İzmir’de Sever Oto’ya giderek görüşme yaptı. Fiyatların henüz netleşmediğini belirten müşteri temsilcisi, yaklaşık 80.000TL’den başlayacak olan fiyatların donanım ve kapı seçeneğine göre 100.000TL’yi geçebileceğini belirtmiş. Satışa çıkacak araçların yaklaşık 10 gün sonra bayide olacağı söylenirken, gösteri amaçlı sergilenen araçların satılık olmadığı ve geri gönderileceği ifade edilmiş. Lada Vesta’nın ise yaklaşık 6 sonra gelebileceği ve büyük ihtimalle de 2019 yılında satışına başlanacağı söylenmiş.Takipçimizin kendi çektiği resimler aşağıdadır.

Lada Niva 4×4 Teknik

Modelde kullanılacak tek motor seçeneği ise Lada Niva modeline aşina olan kişiler için oldukça tanıdık. 83ps güce ve 129nm torka sahip 1.7lt sıralı 4 silindirli atmosferik-benzin motor, ağırlığı 1285kg’dan başlayan en hafif versiyonda aracı 17 saniyede 0’dan 100km/saat hıza çıkarabiliyor. Maksimum hız ise 142km/saat olarak açıklanıyor. Bu değerler asfalt açısından komik gibi görünse de, Niva’yı başarılı 4×4 çekiş sistemi ve sağlam 5 ileri manuel şanzımanı sayesinde aracı bir dağ keçisi haline getiriyor. Zaten efsane model esas olarak bu özelliği ile sevildiği için, en ufak bir değişiklik olmadan bu günlere kadar değişmeden gelebildi.

 

Facebook Comments