Setra S 411 HD Topclass |Çalışma odalı VIP Otobüs

Sekizsilindir Youtube kanalımızda; Müzelerde bile görmenin bile imkansıza yakın olduğu 2-3 milyon Euro değere sahip klasik araçlardan tutun, yollarda her gün görmeye alışık olduğumuz araçların terk edilmiş, toz içindeki örnekleri de dahil olmak üzere birçok farklı aracı inceliyoruz. Ayrıca otobüs ve kamyon gibi ağır vasıta araçları incelemeyi de çok ama çok seviyoruz. Bu doğrultuda daha önce; ülkemiz yollarının iki efsane otobüs modeli olan, Mercedes O302 ve Mercedes O303 modellerini detaylı bir şekilde incelemiştik. Şimdi ise konforu ile gönüllerde taht kuran bir diğer Alman marka Setra’nın en üst düzey konfor seviyesine sahip Topclass serisinden Setra S 411 HD modelini test edeceğiz.

Ankara’nın köklü ulaşım firmalarından Bektaşlar Turizm’in filosunda yer alan bu harika otobüs, daha önce Türkiye’nin en büyük holdinglerinden bir tanesinin sahibi tarafndan makam otobüsü olarak kullanılmış. Yani sadece Topclass olarak adlandırılan üst seriden değil, ayrca içerisinde çalışma odası bile barındıran VIP olarak adlandırılabilecek çok lüks bir otobüs olmasıyla öne çıkıyor.

Testimiz sırasında Setra’nın tarihinden kısaca bahsedip, markanın çıkış noktası ve günümüzde ne duruma olduğundan da bahsedeceğiz. Sonrasında ise motor özelliklerinden bahsedeceğiz. Ardından da yola koyulacak, aracın konfor özelliklerini doğrudan sürüşte tecrübe edeceğiz. Tabi otobüs testlerimizin olmazsa olmazı motor, egzoz ve retarder sesleri de testimizde yoğun bir şekilde yer alacak. Tabi aracımızın lüks bir otobüs olduğu da unutulmamalı. Umarız videomuzu beğenirsiniz, iyi seyirler…

Setra S 411 HD Topclass videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Setra S 411 HD Topclass

Facebook Comments